Університет традиційно відсвяткував Всесвітній День філософії проведенням Круглого столу

У роботі круглого столу на тему: «Людина має право: філософсько-правовий та соціокультурний дискурс українського суспільства», приуроченого до Всесвітнього Дня філософії, який відбувся сьогодні, взяли участь понад 50 науковців зі всієї України.

dsc_0857Відкриваючи засідання, перший проректор університету доктор юридичних наук, професор Сергій Кузніченко зауважив, що проведення даного заходу підкреслює усталення «прав людини», у числі головних пріоритетів в Україні, додавши, що у сучасному світі правовою може вважатися лише та держава, у якій «людина» є найвищою соціальною цінністю. Перший проректор також наголосив на значенні дотримання прав людини і відзначив, що період трансформації та реформ на шляху до демократії є довгим і складним, та Україна впевнено крокує означеним курсом.

dsc_0964Вітаючи присутніх завідувач кафедри соціально-економічних дисциплін доктор філософських наук, професор Оксана Надибська зауважила, що саме гуманітарна складова повинна стати квінтесенцією усіх реформаційних процесів як у національному, так і у глобалізаційному просторі. Важливими для сьогодення є пріоритети забезпечення  гуманітарної  присутності України в світі.

Учасники Круглого столу, доктори та кандидати наук, а також аспіранти та магістри, заслухали й обговорили наукові доповіді та повідомлення. Предметом дискусії стали соціокультурні, політичні та економічні аспекти прав людини та їхнє забезпечення в Україні.

dsc_0868Напрямками роботи Круглого столу, по яких розвивалися широкі дискусії стали: права людини в Україні в контексті сучасних суспільно-політичних процесів та соціокультурний вимір права. Учасники заходу виразили єдність у тому, що проблема формування дієвого та ефективного механізму захисту прав людини має лишатись у фокусі соціально-гуманітарного дискурсу в Україні.

Особливістю ж роботи цьогорічного Круглого столу стало виокремлення в спеціальний дослідницько-пошуковий напрям проблемно-тематичного кола, пов’язаного з потребою осмислити гуманітарну складову у практиці звільнення окупованих територій.

Заслухавши доповіді та прийнявши участь у дискусіях, учасники Круглого столу висловили впевненість у необхідності продовження такої співпраці.

dsc_0826 dsc_0830 dsc_0839 dsc_0846 dsc_0848 dsc_0853 dsc_0854   dsc_0873 dsc_0894 dsc_0904 dsc_0910 dsc_0913 dsc_0915 dsc_0922 dsc_0923 dsc_0925 dsc_0932 dsc_0937 dsc_0938 dsc_0963   dsc_1000