Участь представниці ОДУВС у тренінгу «Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті»

21-23 листопада доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 2 Одеського державного університету внутрішніх справ Анастасія Берендєєва взяла участь у тренінгу на тему «Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті», що проходив під Черніговом.

rprppaopПід час тренінгу були розглянуті психологічні та юридичні аспекти вчинення злочинів на ґрунті ненависті. Особлива увага приділялася питанням дискримінації, починаючи від соціальних витоків стереотипів, які породжують дискримінаційні прояви, до видів та типів дискримінації; стану законодавчого регулювання протидії дискримінації в Україні.

Окремо були розглянуті проблемні питання кваліфікації злочинів, що вчиняються на ґрунті ненависті, та особливості зібрання доказів, які вказують на те, що злочин вчинено саме з мотивів ненависті до окремих категорій людей.

Окремий модуль був присвячений розбору кейсів на основі реальних справ, що розглядалися в Європейському суді з прав людини з питань дискримінації, з урахуванням особливостей та умов застосування статті 14 Європейської конвенції з прав людини.