Участь представниць ОДУВС у круглому столі з питань ювенальної злочинності

29 січня професор кафедри адміністративної діяльності поліції Олена Ковальова та доцент кафедри адміністративної діяльності поліції Анастасія Берендєєва взяли участь у круглому столі з питань ювенальної злочинності, організованому Консультативною місією Європейського союзу в Україні в рамках імплементації проєкту з посилення громадської безпеки в Одеській області. Також участь у заході взяли представники ГУНП в Одеській області, патрульної поліції та організацій громадянського суспільства.

83388796_3035386523146858_4714649643076550656_oЦе перший із 8 запланованих круглих столів, спрямованих на поліпшення співпраці між правоохоронними органами та громадянським суспільством та посилення заходів, направлених на зниження рівня ювенальних правопорушень, тобто правопорушень, які вчиняються дітьми та щодо дітей. Під час круглого столу було визначено склад робочої групи, яка працюватиме над реалізацією проєкту; обговорено стан ювенальної злочинності в Одеській області, а також визначено можливі напрями її запобігання та протидії. Серед зазначених напрямів:

img_20200129_100851– загальна профілактика в закладах освіти; розробка методичного забезпечення для поліцейських та освітян з успішними практиками проведення профілактичної діяльності;

– ефективні форми роботи з дітьми, які перебувають на профілактичному обліку підрозділів ювенальної превенції;

– формування нульової толерантності населення до проявів насильства відносно дітей;

– розвиток інститутів медіації та відновлювального правосуддя, а також програм відповідального батьківства;

– активізація діяльності молоді у напряму профілактики правопорушень тощо.

Під час наступного круглого столу відбудеться обговорення пріоритетних напрямів, над якими в рамках проєкту Консультативної місії Європейського союзу в Україні буде працювати робоча група.