Участь представників ОДУВС у тренінгу «Запобігання та протидія домашньому насильству»

25-27 лютого представники кафедри кримінального права та кримінології факультету № 1 ОДУВС, а саме: завідувач кафедри майор поліції Оксана Гритенко та професор кафедри Олена Плужнік взяли участь у тренінгу «Запобігання та протидія домашньому насильству», який був організований Консультативною місією Європейського Союзу.

img_3970img_4036Тренерами стали фахівці з питань запобігання та протидії домашньому насильству Данії, Швеції Енн Кейт Педерсен та Генрік Андерсон, а також фахівець з України Олена Ковальова. На тренінгу вивчались та обговорювались питання щодо теорії домашнього насильства, зібрання доказів та планування з питань безпеки відповідно до кращої Європейської практики, проведення допитів дітей за європейською практикою «Датська модель».

Окремий день тренінгу був присвячений огляду змін у законодавстві з питань запобігання та протидії домашньому насильству, питанням встановлення відповідальності та спеціальним заходам щодо протидії домашньому насильству, а також відпрацюванню алгоритму реагування поліцейських на випадки домашнього насильства тощо.

img_4015img_4022Останній день тренінгу був присвячений питанням співробітництва з іншими партнерами, обговоренню комплексного підходу до вирішення проблеми домашнього насильства та насильства за ознаками статті на місцевому рівні, презентувалась робота Регіонального центру з надання БВПД (безкоштовної вторинної правової допомоги) в Одеській області, а також інших громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства («La Strada», громадський рух «Віра. Надія. Любов»).

Протягом тренінгу були отримані додаткові знання щодо законодавчого регулювання запобігання та протидії домашньому насильству, європейської практики. На підставі, отриманих знань учасники тренінгу дійшли певних висновків щодо подальших активних дій у напряму протидії домашньому насильству, зокрема тісної та чіткої співпраці між суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статті.