Участь представників ОДУВС у тренінгу КМЄС «Запобігання та протидія домашньому насильству»

e-g-ke-_viber_2019-05-30_12-34-3527-29 травня доцент кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії Олена Калаянова,  інспектор факультету № 1 майор поліції Олена Марченко та завідувач навчальної лабораторії кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії Оксана Байдан взяли участь у тренінгу «Запобігання та протидія домашньому насильству», який організовано Консультативною місією Європейського Союзу.

e-g-ke-_viber_2019-05-30_12-33-49Тренерами стали фахівці з питань запобігання та протидії домашньому насильству Данії, Швеції Енн Кейт Педерсен та Генрік Андерсон, а також фахівець України Олена Ковальова.

e-g-ke-_viber_2019-05-30_12-33-45На тренінгу вивчались та обговорювались питання щодо теорії домашнього насильства, зібрання доказів та планування з питань безпеки відповідно до кращої Європейської практики, проведення допитів дітей за європейською практикою «Датська модель».

e-g-ke-_viber_2019-05-30_12-37-19Окремий день тренінгу був присвячений огляду змін у законодавстві з питань запобігання та протидії домашньому насильству, питанням встановлення відповідальності та спеціальним заходам щодо протидії домашньому насильству, а також відпрацюванню алгоритму реагування поліцейських на випадки домашнього насильства тощо.

e-g-ke-_viber_2019-05-30_12-33-52Останній день тренінгу було присвячено питанням співробітництва з іншими партнерами, обговоренню комплексного підходу до вирішення проблеми домашнього насильства та насильства за ознаками статі на місцевому рівні, презентувалась робота Регіонального центру з надання БВПД (безкоштовної вторинної правової допомоги) в Одеській області, а також інших громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства («La Strada», громадський рух «Віра. Надія. Любов»).

Протягом тренінгу отримані додаткові знання щодо законодавчого регулювання запобігання та протидії домашньому насильству, європейської практики. На підставі отриманих знань учасники заходу дійшли певних висновків щодо подальших активних дій у напрямі протидії домашньому насильству, зокрема тісної та чіткої співпраці між суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі.