У ХЕРСОНСЬКОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ПРОВЕДЕНО КРУГЛИЙ СТІЛ З ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ СТРАТЕГІЇ ВІДНОВЛЕННЯ ЦІЛІСНОСТІ УКРАЇНИ І ДЕОКУПАЦІЇ ДОНБАСУ «МЕХАНІЗМ МАЛИХ КРОКІВ»

04 липня в лекційній залі Херсонського факультету  проведено круглий стіл, учасниками якого стали науково-педагогічний склад та курсанти навчального закладу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAДо участі в роботі круглого столу були також запрошені представники громадських організацій − Володимир Козлов та  Андрій Наливайко (громадська організація «Добровольців учасників АТО «Добровольці Божої Чоти»), Тетяна Лєнь (Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України. Херсонський осередок»).

У вступному слові т.в.о. декана Херсонського факультету доцент Вайда Т.С. проінформував присутніх про мету та загальні положення розробленого МВС України плану − проекту Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків».

Презентацію основних положень цієї Стратегії здійснювали науково-педагогічні працівники кафедр  за розділами відповідно до профілю кафедр:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA− доцент кафедри загальноправових та соціально-гуманітарних дисциплін О. Федорченко розглянув проблемні аспекти, пов’язані з відведенням з окупованих територій військ, запровадженням миротворчої місії, проведенням місцевих виборів та забезпеченням умов для участі населення Донецької та Луганської областей у державних виборах; розкрив проблеми функціонування державних інститутів в умовах відновлення нормальних умов життя в процесі реінтеграції економіки регіону  в загальнодержавні галузеві комплекси (АПК, ВПК, енергетика, транспортна інфраструктура, промисловість тощо), відновлення вітчизняних паспортів у громадян ОРЛДО, повноцінного запуску транспортної інфраструктури в Донецькій та Луганській областях тощо;

− викладач кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки В. Решетило відмітив основні заходи, які будуть вжиті під час здійснення в межах гуманітарної місії розмінування території, дотримання населенням заходів безпеки тощо;

OLYMPUS DIGITAL CAMERA− завідувач цієї ж кафедри  Т. Вайда приділив увагу усуненню екологічних ризиків, які стали можливими внаслідок пошкодження стратегічних підприємств регіону; розглянув деякі питання, які пов’язані з поверненням переселенців, забезпеченням їх житлом, поновленням соціальних виплат тощо.

Участь у панельних дискусіях за окремими актуальними питаннями законодавчого забезпечення, реалізації механізму основних положень проекту Стратегії взяли представники громадських організацій, які були запрошені на круглий стіл − В. Козлов, А. Наливайко, Т. Лєнь та ін.

Варто зазначити, що Володимир Козлов був безпосереднім учасником бойових дій (звільнення Донецького аеропорту, інших населених пунктів та об’єктів ОРДЛО), за мужність та відвагу доброволець відзначений багатьма нагородами. Андрій Наливайко брав безпосередню участь у бойових зіткненнях на нульовому рубежі Водяне-Широкине-Авдіївка.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЗа результатами роботи круглого столу її учасниками було ухвалено проект резолюції (рекомендацій) за наслідками обговорення проблемних питань реалізації Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків», який буде направлено для опрацювання до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України.

Присутні на заході науково-педагогічні працівники та курсанти навчального закладу, представники громадських організацій зробили висновок про достатньо складні процеси, які очікуються в найближчому майбутньому на шляху до відновлення нормального життя на звільнених від захоплення територіях у складі України.

Херсонський факультет