[gtranslate]

У ХЕРСОНСЬКОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ПРОЙШОВ СЕМІНАР-ПРЕЗЕНТАЦІЯ

18 травня 2018 року на базі Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ пройшов методичний семінар-презентація пам’ятки працівникам поліції «Протидія незаконним діям у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших протиправних діянь, які посягають на здоров’я населення».

sdrУ роботі семінару брали участь не лише курсанти та студенти ХФ ОДУВС, а також тимчасово виконуючий обов’язки проректора державного університету Олексій Соловей, завідувачі кафедр та фахівці Херсонського факультету.

Доцентом кафедри професійних та спеціальних дисциплін кандидатом юридичних наук капітаном поліції Вікторією Щирською було висвітлено актуальність та змістовність пам’ятки для працівника поліції.

Протидія наркозлочинності є однією з найгостріших соціальних і правових проблем на сучасному етапі розвитку України. Суспільна небезпека незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів і є цілком очевидною. На офіційному рівні визнано, що поширення в Україні наркоманії створює безпосередню загрозу генофонду нації, забезпеченню правопорядку і національній безпеці держави.

risunok1У зв’язку з цим однією з основних передумов для ефективної організації протидії злочинам у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів є високопрофесійні знання працівників Національної поліції України у цій сфері: ідентифікація ознак наркотичної залежності; основні види наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, отруйних та сильнодіючих засобів та їх вплив на організм людини; поняття та ознаки наркотичної ломки; кваліфікація адміністративних правопорушень, що посягають на здоров’я населення та особливі провадження за цими деліктами; склад кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти життя.

davПам’ятка розроблена з метою надання допомоги з медичних та юридичних питань, які виникають під час протидії наркозлочинності.

Протидія незаконним діям у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших протиправних дій, які посягають на здоров’я населення: пам’ятка для працівників Національної поліції / уклад. В.С. Щирська. – Херсон: ХФ ОДУВС, 2018.

Матеріали будуть корисними для працівників Національної поліції України, а також курсантів, студентів, слухачів, аспірантів та викладачів юридичних закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, а також для використання практичними працівниками Національної поліції України.

Під час проведення заходу в аудиторії виникали спірні та більш поглиблені питання, на які надавалися повні та аргументовані відповіді автором пам’ятки.

Після семінару-презентації примірники пам’ятки розіслані до практичних підрозділів Національної поліції та презентовані бібліотеці Херсонського факультету та ОДУВС.