Тренінгові заняття з питань «Виявлення, попередження та розслідування злочинів торгівлі людьми, вчинених із застосуванням інформаційних технологій»

Протягом грудня 2017 року працівниками Одеського державного університету внутрішніх справ проведено серію тренінгових занять з тематики «Виявлення, попередження та розслідування злочинів торгівлі людьми, вчинених із застосуванням інформаційних технологій» із студентами, курсантами та викладачами ОДУВС.

Під час тренінгів були розглянуті наступні питання:

– категорійно-понятійний апарат з використання інформаційних технологій взагалі та під час торгівлі людьми зокрема;

– типові схеми роботи злочинця в мережі, способи входу, прибори, якими можуть користуватися (розумні речі);

– дії, які потрібно зробити під час документування злочинів в сфері інформаційних технологій;

– цифрові джерела інформації, характеристика електронних доказів та принципи роботи з ними;

– окремі аспекти аналітичної роботи правоохоронних органів;

– засоби збору інформації про ресурс: інформація про хостинг, реєстрація доменного імені, детальний огляд ресурсу, спосіб оплати та легалізації;

– можливості інформаційних технологій, які використовуються для одержання коштів (платіжні системи, криптовалюти), особливості легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом.

Разом з цим, студенти, курсанти та викладачі набули практичні навички щодо огляду засобів комп’ютерної техніки, виявлених на місці події, а також навички пошуку в соціальних мережах, а саме: stalkscan.com, ya-recruiter.blogspot.com, socialmention.com, tweetstats.com та інші.

Нагадаємо, що у період з 27 листопада по 01 грудня 2017 року на базі Харківського національного університету внутрішніх справ у рамках проекту «Посилення кримінального переслідування торгівлі людьми з використанням інформаційних технологій в Україні» проходив тренінг для тренерів з викладання тематики розслідування злочинів торгівлі людьми, який проводився за участі Міністерства внутрішніх справ України, Місії ОБСЄ, Уряду Канади, Посольства Британії в Україні.

Представниками від Одеського державного університету внутрішніх справ стали: завідувач кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення кандидат юридичних наук майор поліції Карен Ісмайлов; завідувач кафедри адміністративної діяльності ОВС та економічної безпеки кандидат юридичних наук, доцент підполковник поліції Артем Шелехов; професор кафедри адміністративної діяльності ОВС та економічної безпеки кандидат юридичних наук, доцент підполковник поліції Максим Корнієнко.

Таким чином, завдяки підтримці іноземних партнерів, серед інших, було підготовлено три сертифікованих тренери – працівники ОДУВС, які не тільки отримали корисні знання та навички, а і впроваджують їх у навчальний процес та освітню діяльність.