Титуловане «Обличчя університету»

Сьогодні ми поспілкувалися зі старшим викладачем кафедри спеціальної фізичної підготовки Одеського державного університету внутрішніх справ майором поліції Анатолієм Волошиновим – майстром спорту України міжнародного класу зі спортивного та бойового самбо, майстром спорту України міжнародного класу з годзю-рю карате, майстром спорту України з універсального бою, майстром спорту України з дзюдо, Чемпіоном Європи та світу з годзю-рю карате, Чемпіоном Європи з універсального бою, Чемпіоном України та володарем Кубку України з дзюдо. До того ж, у травні цього року Анатолій Волошинов переміг на Чемпіонаті Європи з самбо, а нещодавно виборов золоту медаль на Чемпіонаті світу з самбо.

– Ким Ви мріяли стати в дитинстві, й чи змінилися Ваші пріоритети?

У дитинстві я мріяв стати вчителем. Мені подобалось те, що  вчитель – це дуже освідчена та мудра людина, яка багато знає про життя та світ. Саме тому для мене дуже важливо те, чим я займаюсь, бо моя професія є втіленням давньої дитячої мрії.

– Чи вважаєте Ви себе успішною людиною? Якщо так, то в чому секрет Вашого успіху?

На мою думку, успіх – це вміння багато та наполегливо працювати, та коли твоє оточення високо та позитивно оцінює результати цієї важкої праці. Думаю, що маю всі підстави вважати себе успішною людиною: в мене чудова родина, яка підтримує мене за будь-яких обставин, є високі досягнення в спорті та професія, яка мені дійсно приносить задоволення. А секрет мого успіху –  любов до тієї справи, якою займаюсь.

– Які три речі кардинально вплинули на Ваше життя?

Не так багато речей кардинально змінили моє життя. На мене дуже сильно вплинули любов до батьків та їхнє виховання. Вони прищепили мені шанобливе ставлення до рідної землі, повагу до старших, бажання розвиватися самому та нести користь суспільству. Саме тому для мене важливо намагатися зробити світ краще, спілкуватися з достойними людьми, які прагнуть справедливості в усьому.

– Розкажіть, як Ви почали займатися самбо? Чому саме цей вид спорту?

Самбо я почав займатися в 6 років. Чому саме самбо? По-перше, в селі Шабо, де я ріс, був не дуже великий вибір. По-друге, мені пощастило, що саме самбо було популярне в той момент. Це неймовірний вид спорту, який чудово підходить для дітей та дорослих. Він охоплює все те, що необхідно для нормального розвитку. Самбо – дуже цікавий спорт, і я просто не зміг не зануритись у цей світ, у якому присутнє все, що необхідно для хлопчаків, які мріють стати сильними чоловіками.

– Чи пам’ятаєте Ви своє перше заняття з боротьби?

Своє перше заняття я пам’ятаю дуже добре та думаю, що не забуду його ніколи. Це був дуже яскравий момент, бо в той день я був дуже щасливий. Прийшовши на перше заняття, я повинен був пройти випробування. Незважаючи на свій невеликий вік, я виконав усі вправи, які мені були запропоновані, (в тому числі підтягнувся на поперечині 10 разів) та був записаний до секції.

– Можете згадати який-небудь цікавий або курйозний випадок з Вашого спортивного життя?

За 33 роки в спорті в мене траплялось дуже багато цікавих випадків. Один з таких стався на міжнародному турнірі в м. Сочі, коли я відстав від збірної та загубився. Недовго думаючи, я попрямував до одного з готелей. Це виявився шикарний готель для іноземців. Нікого з тренерів там не знайшов, але мене дуже добре нагодували. Тоді я вперше скуштував такі смачні солодощі.

– Як навчитися перемагати?

Людина, яка змалку наполегливо працює, вже є переможцем. Адже це значить, що вона прагне розвитку та усвідомлює те, що праця – єдиний шлях до перемоги. На мою думку, треба тягнутися до викладачів, бо тільки їм під силу надати правильний напрямок зусиллям наступних поколінь.

– Чим ще, окрім спорту, захоплюєтеся, як Ви проводите своє дозвілля?

Насправді робота забирає дуже багато часу, бо викладацька діяльність – це вкрай відповідальна річ, яка потребує максимальної концентрації та неабияких зусиль. Саме тому весь свій вільний час я стараюся проводити з родиною, адже сім’я – моя найбільша радість.

– Про що Ви мрієте?

Мрії змінюються з віком. Сьогодні я мрію тільки про мир у країні для наших дітей, про щасливе життя для українського народу та процвітання нашої рідної землі.

– Які поради Ви дасте нашим курсантам та студентам, аби досягти успіху?

Поради, які я можу дати, певно, нічим не відрізняються від інших. На мою думку, важливо прислуховуватись до свого серця та розуму, поважати батьків, викладачів та постійно прагнути до самовдосконалення. Перш за все, думайте про те, яку користь суспільству Ви можете принести, та не забувайте про свої потреби. Пам’ятайте, що поважати себе означає з повагою ставитися до оточуючих. Звичайно, займайтеся спортом, розвивайте себе фізично та духовно. Кожен день намагайтеся дізнатися щось нове: шукайте можливості інтегрування в міжнародний простір, вивчайте іноземні мови, знаходьте друзів за кордоном. Кожен повинен усвідомити те, що життя дуже цікава та багатогранна річ, і воно відкриває свої найкращі сторони тільки наполегливим.