• Українська
  • English
×

Тематична книжкова виставка в бібліотеці ОДУВС

В читальному залі бібліотеки університету оформлено тематичну виставку до дня народження Лесі Українки.

Поетеса Леся Українка, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському під ім’ям Лариса Косач.

Леся Українка різко розширила традиційні жанри української літератури. Вона також принесла нові образи – з Давнього Єгипту (В дому роботи), давньоєврейської історії (У полоні, На руїнах), періоду раннього християнства (Руфін і Прісцілла, Адвокат Мартіан), європейського Середньовіччя (Роберт Брюс, Стара казка).

 У роботах на тему національно-визвольної боротьби з’являються нові образи борців за волю, незалежність, свободу України (поема Самсон, поетичний цикл Сльози-перли, Невільницькі пісні, Триптих, Оргії).

 Основними джерелами творчості Лесі Українки стали її власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з’явилися надзвичайно прекрасні по глибині ліричності, душевного драматизму і психологізму твори.

Вона вдосконалила формальні можливості української поезії, розвинула естетичні концепції літератури, розширила жанрові і стилістичні можливості поезії, прози, драматургії.

Леся Українка стала найбільшим збирачем українського фольклору, зберігши його для нащадків, знала близько 500 народних пісень, написала роботу по фольклористиці “Купала на Волині”.

Сьогодні Лесю Українку знає весь світ. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вона принесла нові мотиви і сюжети з інших культур.