• Українська
  • English
×

Тематична книжкова виставка в бібліотеці ОДУВС

В бібліотеці університету оформлено тематичну виставку до Дня Соборності України. Це свято має більш ніж сторічну історію. День Соборності України відзначається в річницю підписання Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної республіки 1919 року.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб’єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт злуки – акт об’єднання українських земель, був оприлюднений в Києві на Софійській площі.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році після відповідного указу Президента України Леоніда Кучми.

Але і до цього українці проводили пам’ятні акції в цей день. Найяскравіший приклад – 21 січня 1990 року, коли жителі багатьох населених пунктів, взявшись за руки, створили живий безперервний ланцюг від Києва до Львова.

В День соборності України, 22 січня, в Києві на мосту Патона пройде традиційна патріотична акція, під час якої учасники об’єднають живим ланцюгом два береги Дніпра. Святкові заходи 22 січня проходять не тільки в Україні. Акції, присвячені Дню Соборності, проходять також в містах Америки та Європи, де проживають українці.