• Українська
  • English
×

Тематична книжкова виставка у бібліотеці ОДУВС

Цього року в Україні відзначається 205 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У загальній бібліотеці Одеського державного університету внутрішніх справ оформлено тематичну виставку, присвячену геніальному сину українського народу. Шевченко давно став у народній свідомості символом українського національного духу.

У світі було багато геніальних поетів, митців, політичних діячів. На жаль, не всі вони були порядними людьми. Шевченко – людина, яка завжди залишалася вірною собі.

“Караюсь, мучуся, але не каюсь…” – так написав він в одному з листів. Це його стійка, вистраждана життєва позиція.

Але Шевченко – не шаблонний. Він – не просто борець за волю та геніальний мислитель, поет та прозаїк, живописець, філософ та просвітитель, пророк української нації. Він, насамперед, живий і справжній, сповнений пристрастей, примарних надій і гірких розчарувань.

Осягнути глибину особистості Тараса непросто хоча б тому, що в його постаті поєднана величезна кількість іпостасей, його таланти – воістину незмірні, а короткий життєвий шлях – короткий лише за кількістю років, але напрочуд продуктивний, якщо його міряти діями і вчинками. Він завше ішов попереду свого часу. Він і зараз – попереду…

Можливо, у 205-у річницю з дня народження Кобзаря, варто взяти в руки його твори й неквапом, вдумливо прочитати. Передусім, поезію «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє». Адже вона писалася саме для нас.