• Українська
  • English
×

Тематична книжкова виставка до Міжнародного дня боротьби проти насилля

У загальній бібліотеці Одеського державного університету внутрішніх справ оформлено книжкову виставку до Міжнародного дня боротьби проти насилля, який відзначається згідно з резолюцією ООН від 15 липня 2007 року.

День боротьби проти насилля приурочений до дня народження індійського лідера руху за незалежність та засновника ідеї ненасилля Махатми Ганді (2 жовтня 1869 року). Резолюція була винесена на розгляд генеральної асамблеї індійським міністром з міжнародних справ Анандом Шармою від імені 140 країн.

Принцип ненасилля, широко відомий також як ненасильницька протидія, в сучасному світі використовується широкими масами людей як засіб боротьби за соціальну справедливість.

Сенс одного з теоретичних положень ненасилля полягає в тому, що влада правителів залежить від підтримки населення і що ненасильницькі дії здатні підірвати існуючу владу шляхом позбавлення її своєї підтримки, а також шляхом погоджених дій населення.

Міжнародний день слугує додатковим приводом для пропаганди ненасилля шляхом просвітницької та суспільно-роз’яснювальної роботи. Життєвий шлях та принципи керівництва Махатми Ганді слугують джерелом натхнення для ненасильницьких рухів за громадянські права та соціальні зміни у всьому світі.

Перейти до вмісту