[gtranslate]

Тематична книжкова виставка до Дня міста

У загальній бібліотеці Одеського державного університету внутрішніх справ оформлено книжкову виставку до Дня міста. День міста Одеса відзначає щорічно 2 вересня.

Історія міста добре відома тільки з 1415 року як міста Хаджибей, хоча на території нинішньої Одеси люди почали селитися ще в античні часи. Вперше назва міста Одеса зустрічається 10 січня 1795 року. Існує кілька версій про походження назви «Одеса»: перше, що це місто назвали на честь давньогрецької колонії Одессос, яка розташовувалася в Північному Причорномор’ї; друге, що слово «Одеса» — це прочитаний навпаки французький вираз «assez d’eau» або «води достатньо», який народився в результаті царських дебатів про відсутність прісної води поблизу від обраного для будівництва місця волею імператриці Катерини II.

Корінь (оді) (з франц.) — багато води. Легенда говорить, що нова назва довго не приживалася, й люди, як і раніше, називали Одесу Хаджибеєм. Тому для кращого засвоєння населенням нової назви влада застосувала такий метод: на всіх міських заставах козаки питали селян: «Куди їдете?», і якщо слідувала відповідь «до Хаджибею», козаки цю людину просто пороли. Метод виявився дієвим і незабаром вже всі іменували місто Одесою.

Бурхливий розвиток міста почався наприкінці XVIII століття.

Найдорожчим для серця одесита в усі часи був і залишається День його рідного міста. Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашої читальної зали!