[gtranslate]

Святкові заходи до Дня української писемності та мови

Відзначати День української писемності та мови вже стало доброю традицією в Одеському державному університеті внутрішніх справ.

img_2890-kopiyaТак, 9 листопада студенти факультету № 4 привітали колектив вишу зі святом. Зустрічаючи всіх біля входу у яскравих національних костюмах, вони голосно вітали кожного, даруючи кетяги калини та фотографуючись на згадку.

Цього ж дня в університеті було підведено підсумки та визначено переможців конкурсів, присвячених Дню української писемності та мови, серед студентів факультету № 4.

img_2956Так, у номінації «Кращі наукові роботи» перемогу здобули:

—  студентка 1-го курсу Ольга Пламодєл («Термінологічний фонд правничої мови»);

— студентка 1-го курсу Каріна Маслова («Юридичне регулювання мовленнєвих конфліктів»);

— студентка 1-го курсу Дар’я Біла («Молодіжний сленг в українській мові»).

img_2896-kopiyaУ номінації «Кращий твір-есе» переможцями стали:

— студентка 1-го курсу Анна Безродна;

— студентка 1-го курсу Крістіна Смілянець;

— студентка 1-го курсу Валерія Латій;

— студентка 1-го курсу Карина Андруневич.

img_2897-kopiyaУ номінації «Краща презентація» перемогу отримали:

— студент 1-го курсу Аміл Алієв («Історія походження української мови»);

— студентка 1-го курсу Ельміра Аллахвердієва («Сучасний стан розвитку української мови»).

У номінації «Краща стінгазета» перемогли:

img_2951— студентка 1-го курсу Олена Слєпова;

— студентка 1-го курсу Єлизавета Гоштинар;

— студентка 1-го курсу Крістіна Пашковська;

— студентка 1-го курсу Олена Цура.

Кращим знавцем діалектів рідного краю визнано студента 1-го курсу Святослава Тишика.

img_2916-kopiyaПовинні нагадати, що наша мова  звучала вже у творах Нестора Літописця, «Слово о полку Ігоревім», «Посланні Володимира Мономаха» й Острозької Біблії. Нашою мовою говорить серце й душа української землі. З гідністю й шаною ми повинні усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Наш народ – єдиний. Його мова –  це велика основа для єдності всієї держави й духовна гарантія її майбутнього. Тож, нехай материнське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя й оберегом.