«Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні»

15-16 грудня 2016 року керівниця Центру гендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ Ковальова Олена взяла участь у роботі заключної конференції проекту ЄС «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні» в м. Києві.

15540617_1192264360869467_8655120173020472996_oПроект був спрямований на розвиток потенціалу місцевих громад та підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування задля розширення спектру забезпечення доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

У рамках реалізації даного проекту з грудня 2014 року Ковальова Олена залучалась в якості тренера для підготовки працівників поліції, соціальних працівників та фахівців медичної сфери. Крім того, Центр гендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ був партнером ГР «Віра, Надія, Любов» в реалізації даного проекту в Одеській області.

15591638_1192267147535855_6945993298767421083_oСеред учасників конференції були представники Представництва Європейського Союзу в Україні, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Міністерства соціальної політики України, ВГЦ «Волонтер», Міністерства внутрішніх справ України, міської влади м. Києва, державних та громадських організацій, які курують тему та надають послуги жінкам та чоловікам з 24 областей України.

viber-imageМета конференції полягала у представленні та обговоренні результатів проекту та досвіду запровадження міжвідомчого реагування на випадки насильства щодо жінок в Україні (домашнього та ґендерно зумовленого), впровадженні спеціалізованих послуг для жінок, які потерпіли від насильства та здійснення корекційної роботи з кривдниками; об’єднанні зусиль державних та громадських організацій задля побудови  ефективної системи попередження насильства щодо жінок (домашнього та ґендерно зумовленого); приверненні уваги громадськості до проблеми насильства щодо дівчат та жінок (домашнього та ґендерно зумовленого), а також обговоренні викликів та сформуванні рекомендацій задля покращення системи виявлення та реагування; обговоренні подальших планів та перспектив, законодавчих ініціатив у реалізації заходів, наданні допомоги жінкам, постраждалим від насильства в Україні.

На конференції учасникам були презентовані «Методичні рекомендації з організації роботи Центру корекції поведінки осіб, що вчинили насильство в сім’ї» за авторством керівниці Центру гендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ.