Студентське «Обличчя університету»

Сьогодні наша розмова зі студентом 4-го курсу факультету № 4 Одеського державного університету внутрішніх справ Мирославом Петриком, який є головою курсантсько-студентського самоврядування вишу, учасником Всеукраїнського студентського пленеру Національного студентського союзу, а також активним учасником проектів Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

– Що Вас спонукало обрати юридичний фах?

– Я з дитинства люблю справедливість і саме юриспруденція, яка направлена на охорону прав і свобод людини, захист її інтересів через різні види юридичної діяльності, чи то робота в правоохоронних органах, чи то адвокатська діяльність, дає змогу вирішити будь-яку справу по справедливості, тому й вирішив здобути юридичну освіту.

– Кого Ви вважаєте прикладом для наслідування?

– Когось одного виділити не можу, тому що для мене прикладом є ті люди, які спрямовують всі свої сили на захист рідних та Батьківщини, а, враховуючи обставини, які склалися в Україні, на сьогоднішній день їх стає все більше і більше.

– Чим Ви займаєтеся у вільний від навчання в університеті час?

– Займаюсь справами курсантсько-студентського самоврядування задля зростання соціальної активності молоді нашого вишу, а також працюю в одному з відділів університету.

– Що Ви вважаєте Вашим найбільшим досягненням?

– Наразі вважаю, що на сьогодні моїм найкращим досягненням є обрання на посаду голови студентського парламенту та успішна діяльність на цьому посту.

– На які книги з юриспруденції (і не тільки) Ви б звернули увагу читачів даного інтерв’ю?

– Політичний трактат Нікколо Мак’явеллі «Державець», який являє собою збірник правил успішної політичної діяльності.

– Розкажіть, будь ласка, які навчальні дисципліни Вам найбільш цікаві? Чому?

– Теорія держави і права, та історія становлення держави, тому що ці навчальні дисципліни є базовими і після ознайомлення з ними краще засвоюються професійні предмети.

– Чи є у Вас улюблені фільми? А як щодо юридичного кіно?

– Кінокартина «1+1» французьких режисерів Олів’є Накаша та Еріка Толедано, яка дає натхнення та бажання боротися з перепонами, та завжди рухатись уперед. А якщо говорити про юридичну тематику, то останній фільм, який був переглянутий та залишив гарне враження, це «Вбивство у «Східному експресі», що розповідає про розслідування детективом Пуаро убивства, що сталося у потязі, де кожен є підозрюваним.

– Яку мету Ви ставите перед собою?

– Перш за все досягнути успіху у своїй діяльності, в силу своїх можливостей виконувати все те, що буде реальним, але попри всі перепони, з якими ми часто можемо зустрітися у житті, йти далі до того, що нереально, ставши більш грамотним, досвідченим, обізнаним та фахівцем своєї справи.

– Який Ваш головний життєвий принцип?

– У будь-якій ситуації потрібно залишатись людиною, виховувати і берегти в собі високі моральні якості, а також шанувати одвічні людські цінності.

– Три поради для випускника юридичного факультету (незалежно від його спеціальності)?

– Перш за все вірити в себе, бути цілеспрямованим та мати невичерпне бажання до саморозвитку. Не зробиш ти, не зробить ніхто за тебе. Будучи працьовитим, амбітним, з ясним поглядом на те, чим дійсно маєш бажання займатись, тільки так ти зможеш реалізувати себе та бути затребуваним фахівцем на професійній ниві.