Спрощена процедура для вступників з Криму та Донбасу в Одеському державному університеті внутрішніх справ

img_2495Сьогодні, 14 травня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулась зустріч за участі керівництва вишу, експершого заступника Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізета Гданова та голови кримськотатарської громади Одеської області Мєр’єм Джелілової.

Сторони обговорили питання здобуття вищої освіти в Одеському державному університеті внутрішніх справ для молоді з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та території окремих районів Донецької і Луганської областей за спрощеною системою.

e0fbb984-16ae-4f36-b0d8-987170e15007У режимі відеоконференції до спілкування долучився голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Завдяки нашій спільній роботі вперше за шість років ми змогли зробити так, що вже з цього 2020 року молодь з Криму має можливість вступати до нашого закладу вищої освіти системи МВС України. Ми вже створили на базі нашого університету освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», що дає нам можливість приймати вступників з тимчасово окупованих територій, які стовідсотково будуть працевлаштовані в підрозділах Національної поліції України», – розпочав зустріч ректор університету В’ячеслав Аброськін.

img_2520За словами Рефата Чубарова дуже важливо залучати молодь з тимчасово окупованого Криму до українських вишів, щоб вони не тільки бачили тут перспективу отримання вищої освіти, а й проникалися нашим життям, нашим мисленням та не віддалялися від України. «Дуже важливо зараз вже напрацьовувати кроки, як будуть відбудовуватися тимчасові адміністрації, як будуть починати роботу правоохоронні органи. Якщо ви зможете залучити молодих людей, ми будемо вам максимально допомагати у цьому важливому напрямку, який буде витягувати Крим з тієї прірви, в яку його було кинуто в роки окупації. Ми поруч з вами і на це ви можете завжди розраховувати. В добрий час!», – додав голова Меджлісу кримськотатарського народу.

img_2535-2Своєю чергою Ізет Гданов наголосив, що стратегічно ми вже можемо формувати кадровий резерв для майбутніх працівників правоохоронних органів в Криму після його деокупації. «Батьки не повинні витрачати час своїх дітей на отримання фейкових дипломів, за якими діти потім не матимуть можливості проходити службу в правоохоронних органах. Дуже важливо, щоб батьки розуміли, що ми всі разом будемо спільно нести відповідальність за цих дітей, де вони будуть жити, чим вони будуть харчуватися, що вони будуть одягати і що вони будуть робити, навіть, після того, як закінчать університет», – підкреслив Ізет Гданов.

1«Вже сьогодні молоді люди можуть вступати до нашого університету за спрощеною процедурою, навчатися та ставати офіцерами поліції, і саме вони будуть готові нести службу, коли ми звільнимо наш Крим. Саме з цієї молоді ми повинні готувати тих людей, які в майбутньому зможуть організувати службу на території Криму і без них ні про яке майбутнє, на жаль, зараз говорити неможливо», – додав ректор університету В’ячеслав Аброськін.

За підсумками зустрічі було досягнуто домовленості щодо об’єднання зусиль та проведення спільних заходів для допомоги молоді з окупованої території Криму здобути вищу освіту в Одеському державному університеті внутрішніх справ та опанувати професію поліцейського в нашому виші.