• Українська
  • English
×

Робоча зустріч ректора ОДУВС В’ячеслава Аброськіна з Головою місії ЄС

Сьогодні, 31 жовтня, в Головному офісі Консультативної місії ЄС відбулася робоча зустріч ректора Одеського державного університету внутрішніх справ В’ячеслава Аброськіна з Головою місії ЄС паном Антті Хартікайнен, на якій була піднята одна з найактуальніших тем розбудови правоохоронної системи, а саме її інтелектуальної складової в процесі протидії сучасній злочинності – впровадження прийомів та методів кримінального аналізу в діяльність правоохоронних органів України.

whatsapp-image-2019-10-31-at-14-20-30На початку зустрічі В’ячеслав Аброськін подякував Антті Хартікайнен за підтримку, яку надає Місія Одеському державному університету внутрішніх справ вже на протязі 4-х років, та звернув увагу останнього, що університет є профілюючим за напрямом кримінального аналізу серед закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, та у складі якого вже 2 роки успішно функціонує науково-дослідна лабораторія з проблемних питань кримінального аналізу. Крім того, за ініціативи колективу університету з початку поточного навчального року всі виші системи МВС включили до планів підготовки здобувачів вищої освіти навчальну дисципліну «Основи кримінального аналізу». У той же час, колектив авторів з університету розробив на сьогодні єдиний в Україні підручник «Основи кримінального аналізу», завдяки якому майбутні поліцейські отримують стандартизовані відповідні фахові компетентності.

whatsapp-image-2019-10-31-at-14-20-50Пан Антті Хартікайнен наголосив, що співпраця з Одеським державним університетом внутрішніх справ за багатьма напрямками, у томі числі з розбудови інституту кримінального аналізу в правоохоронній сфері, а тим більше в закладах освіти, стане більш плановим та стратегічним напрямом Місії, для чого запропонував сформувати двосторонню робочу групу, результатом якої буде складення чіткого плану взаємодії за напрямами проведення спільних конференцій, круглих столів, тренінгів, розробки навчально-методичних матеріалів та інше.

Також у зустрічі активно брали участь Керівник операційного департаменту Місії Удо Моллер та старший радник з питань організованої злочинності Місії Пало Мерт. Так, Удо Моллер відмітив, що в Одеському державному університеті внутрішніх справ є декілька сертифікованих Місією тренерів саме за напрямом кримінального аналізу та висловив думку, що добре було б запровадити практику поширення їх знань у сфері кримінального аналізу серед інших закладів вищої освіти.

Слід відмітити, якщо б не ліміт часу, то зустріч продовжувалася б ще декілька годин, тому що порушена тема є актуальною, а співрозмовники – дійсно професійними у сфері розбудови кримінального аналізу в правоохоронній системі.