• Українська
  • English
×

РІЗДВЯНІ СВЯТА В УКРАЇНІ: ІСТОРІЯ В ЛИСТІВКАХ

23Різдво – це завжди привід для надій та сподівань. Свято Різдва символізує примирення людини з Богом. Різдво сповіщає спокутний подвиг Христа та оновлення людської природи. За традицією православні вітають один одного словами: «Христос народився!», відповідаючи на них –  «Славімо Його!».

Згідно з євангельським переказом, коли римський імператор Август, який правив Іудеєю, оголосив перепис населення, і кожен повинен був записатися саме там, звідки був родом, праведний Йосип вирушив із зарученою з ним Пресвятою Дівою Марією до свого рідного міста Віфлеєма. Йосип і Марія знайшли притулок у печері, куди заганяли домашніх тварин (давньослов’янською – вертеп). У цьому вертепі й народився Ісус. Немовля Богородиця поклала в ясла.

Першими поклонитися Ісусу прийшли пастухи, яких сповістив Янгол. Слідом за ними прийшли волхви – східні мудреці-язичники, які дізналися про диво з появи на небі незвичайної зірки. Ця зірка привела волхвів до місця Народження Ісуса і тому іменується Віфлеємською.

4Православне Різдво Христове і Святий вечір перед ним пишно святкуються у християнському світі і мають безліч традицій і звичаїв.

14Період різдвяних свят з його традиційною обрядовістю увібрав у себе найтиповіші види народно-драматичної творчості українців. Одним з напрямів такої творчості стали поштові листівки, використовуючи які на свята кожен бажав своїм близьким найзаповітнішого.

Різдвяно-новорічні листівки друкувалися в Україні найчастіше з трьома видами написів: «З Різдвом Христовим!», «З Різдвом Христовим і Новим роком!», «З Новим роком!». Листівка, що надійшла поштою, сприймалася як подарунок художньої мініатюри, її унікальність зумовлювалася тим, що на зворотному боці було особисте звертання, що зберігало тепло рідних чи дружніх рук. Більш того, зображення на листівках – це справжня історія нашої держави, історія народу.

Напередодні Різдва Христова пропонуємо переглянути невеличку добірку старовинних Українських поштових листівок та привітати своїх рідних та близьких.

Христос народився! Славімо Його!

За матеріалами з відкритих джерел.

Укладач – кандидат юридичних наук, доцент Сергій АЛБУЛ

5789101516171112131819

 

21

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85