Ректор університету В’ячеслав Аброськін провів лекційне заняття для майбутніх фахівців кримінальної поліції (Відео)

dsc_0299Сьогодні, 22 жовтня, ректор Одеського державного університету внутрішніх справ В’ячеслав Аброськін провів відкрите лекційне заняття для курсантів 3-4-х курсів факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції за темою «Роль органів Національної поліції щодо забезпечення публічної безпеки під час проведення антитерористичної операції».

dsc_0232Ректор університету розповів молодим поліцейським про особливості охорони громадського порядку в зоні АТО та про події, які відбувались після захоплень у квітні 2014 року державних установ в м. Слов’янськ, Краматорськ, Горлівка, наслідком яких стало оголошення проведення Антитерористичної операції.

«Через відсутність досвіду працівників поліції діяти в умовах АТО, а також не володіння тактикою протистояння добре організованим незаконним збройним формуванням, припускались деякі тактичні та стратегічні помилки, що спричинило різке збільшення кількості злочинів проти життя та здоров’я громадян», – розповів курсантам ректор університету.

dsc_0267Далі В’ячеслав Аброськін розказав про зміну моделі організації поліцейської діяльності в зоні Антитерористичної операції, зокрема в організації охорони громадського порядку, та труднощі, з якими стикались працівники поліції в особливих умовах АТО.

dsc_0255Очільник вишу детально зупинився на створенні та функціонуванні Аналітичного центру (UASC) – підрозділу, який цілодобово обробляв та аналізував інформацію, яка надходила від нарядів поліції та громадян, забезпечував оперативне реагування поліції на повідомлення про злочини та координував дії наряду поліції під час виявлення особи, яка підозрюється у вчиненні злочину. Кожен наряд поліції, який ніс службу на території проведення АТО, використовуючи сучасну техніку та програмне забезпечення, передавав інформацію в аналітичний центр.

dsc_0284«Подібний підхід у забезпеченні громадської безпеки на території антитерористичної операції призвів до значного зменшення рівня злочинності в зоні АТО, а довіра населення сягнула рекордних значень», – наголосив ректор університету.

Майбутні фахівці кримінальної поліції із задоволенням брали участь у обговоренні теми заняття, тож на завершення зустрічі В’ячеслав Аброськін подарував найактивнішим курсантам авторський навчальний посібник «Діяльність Національної поліції України щодо забезпечення публічної безпеки в умовах антитерористичної операції» та дав настанови щодо успішного навчання.

dsc_0235 dsc_0243    dsc_0268 dsc_0275   dsc_0289

dsc_0297  dsc_0314 dsc_0325 dsc_0346