Ректор ОДУВС з робочим візитом відвідав Фінляндську Республіку

555З метою ознайомлення з передовим досвідом Фінляндії у сфері поліцейської освіти та підготовки кадрів для правоохоронних органів, вивчення досвіду впровадження проектів Європейського агентства з питань поліцейської освіти (CEPOL) з 05 до 08 лютого 2018 року ректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук у складі офіційної делегації Міністерства внутрішніх справ України на чолі з директором Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України полковником поліції Геннадієм Доскевичем, відвідав Поліцейський університетський коледж МВС Фінляндської Республіки.

До складу делегації також увійшли начальник Управління освіти та науки ДПООНД МВС України полковник поліції Антон Сизоненко, проректор ОДУВС підполковник поліції Анатолій Нікітін та провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності ОДУВС кандидат юридичних наук Михайло Гуменюк.

img-20180206-wa0041У ході зустрічі учасники делегації ознайомились зі структурою Поліцейського університетського коледжу МВС Фінляндської Республіки в м. Тампере, напрямками діяльності навчального закладу, наявними технічними та науковими можливостями, програмами підготовки та додаткового навчання кадрів, інноваціями та проектами, які реалізовуються за підтримки ЄС, а також пройшли науково-практичне стажування щодо діяльності Європейського агентства з питань поліцейської освіти (CEPOL).

Крім цього, фінські колеги представили загальну інформацію про діяльність поліції Фінляндії, її реформування, напрямки майбутньої діяльності та взаємодії з іноземними партнерами.

0-02-04-31cc4cb0d252f48f77d2945ff2f6c2b2356e4b2ba48e39447e5af72a25506861_fullУкраїнською делегацією надано презентацію триваючих реформ правоохоронної системи, широкого залучення можливостей МВС України до реалізації міжнародних заходів, подальшої стратегії спеціалізації правоохоронних навчальних закладів тощо. Поряд із цим, до відома іноземної сторони доведено інформацію щодо планів впровадження нових методик набору кадрів, передових досліджень на базі сучасних лабораторій, європейських та світових стандартів управління, можливості поглиблення практичної взаємодії за різними напрямками.

За підсумками зустрічей досягнуто домовленості щодо підтримки фінляндською стороною ініціатив України у сфері поглиблення взаємодії з іноземними партнерами в рамках діяльності Європейського агентства з питань правоохоронного навчання (м. Будапешт), концентрації зусиль на удосконаленні наявних зв’язків між міністерствами обох держав, а також контактів між навчальними закладами.

Разом з цим, отримано позитивний досвід, використання якого сприятиме підготовці Одеським державним університетом внутрішніх справ висококваліфікованих фахівців, зокрема, для підрозділів протидії наркозлочинності Національної поліції України, які будуть компетентні в гарантуванні безпеки громадян та суспільства, здатні протистояти злочинності та забезпечувати прозорі та якісні сервіси для суспільства.