РЕФАТ ЧУБАРОВ: Важливо залучати молодь з тимчасово окупованого Криму до українських вишів, щоб вони не віддалялися від України

Сьогодні, 14 травня, під час зустрічі, яка відбулась в Одеському державному університеті внутрішніх справ за участі керівництва вишу, експершого заступника Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізета Гданова та голови кримськотатарської громади Одеської області Мєр’єм Джелілової, голова Меджлісу кримськотатарського народу зазначив:

«Я дуже дякую Вам за те, що Ви робите. Ми слідкуємо за цим завдяки Вашим інформаціям, які є в медіа, соціальних мережах, і бачимо те, що поруч з Вами і наскільки можуть вам допомагають Ізет Гданов, Мєр»єм Джелілова та інші представники громадських організацій. Те, що Ви робите – дуже важливо. Це те, що нам не вдавалося з деякими цивільними вузами, оскільки не всі організатори вищої освіти в Україні розуміють, наскільки це важливо залучати молодь з тимчасово окупованого Криму до українських вишів, щоб вони не тільки бачили тут перспективу отримання вищої освіти, а й проникалися нашим життям, нашим мисленням, щоб вони не віддалялися від України. Це по-перше, а, по-друге, у Вас дуже специфічний вуз і можливо й ви будете, як вищий заклад, таким центром, де будуть вже зараз напрацьовуватися наші перші кроки після того, як відбудеться фактична деокупація. Але ж відхід російських військ і відхід окупаційної влади – це не є одразу повне повернення відновлення суверенітету, оскільки потрібен буде деякий час для того, щоб налагодити там життя, зруйноване за шість років окупації. Ми ще не знаємо, скільки це буде тривати і дуже важливо просто зараз вже напрацьовувати кроки, як будуть відбудовуватися тимчасові адміністрації, як будуть починати роботу правоохоронні органи і коли будуть перші вибори в місцеві органи самоврядування. Ми маємо тут в Україні вже на всі ці запитання мати відповіді, але ніхто цих відповідей не дасть краще, ніж кримські люди. Якщо ви зможете залучити нових молодих людей, ми тут вам будемо лише на допомозі і максимально будемо робити все для того, щоб допомогти вам у цьому дуже важливому напрямку, який, я просто переконаний, буде витягувати Крим з тієї прірви, в яку його кинуто за роки окупації. Від імені Меджлісу кримськотатарського народу хочу сказати – в добрий шлях, в добру дорогу. Ми поруч з вами, на це ви можете завжди розраховувати».

Рефат Чубаров наголосив: «Потрібно, щоб ваш досвід був ще більше пізнаваним в Україні. Ми дуже часто і багато говоримо про те, що Крим повернеться під суверенітет України тоді, коли люди в Криму будуть тягнутися до України, коли їм будуть до душі всі ті процеси, які відбуваються в Україні, при цьому практично мало робимо для того, щоб працювати з конкретними людьми. Те, що ви зараз робите, це і є той напрямок, коли ми не просто декларуємо, а конкретно залучаємо людей і ці люди потім будуть гарантією того, що ми всі разом будемо повертатися до Криму і ці люди, підготовлені вами, будуть мати дуже міцні знання. Можливо, якась частина з них ці знання вже реалізує в різних регіонах України, це колосально важливо. Коли до 2014 року в Крим надсилались співробітники міліції з різних регіонів України, як правило, на командні посади, вони, можливо, знали добре ті регіони, звідки вони приїхали до Криму, але вони погано уявляли собі, що таке Крим і часто робили помилки в управлінні, а тепер у нас буде зворотний процес. Ви будете набирати молодих людей з Криму, які будуть добре уявляти собі кримське суспільство, але, навчаючись у вашому університеті, маючи практику в різних регіонах України в сфері управління поліцією, вони весь цей досвід можуть і будуть переносити на кримську землю в умовах деокупації. Я думаю, що саме це і буде запорукою того, що сам процес адаптації в післядеокупаційний період відбудеться успішно і в цьому будуть активну участь брати ті співробітники, яких, я не сумніваюся, ви підготуєте в значній кількості».