Радниця міністра внутрішніх справ Вікторія Арнаутова провела робочу зустріч з представниками університету

23 жовтня Одеський державний університет внутрішніх справ відвідала радниця міністра внутрішніх справ з гендерної політики Вікторія Арнаутова.

У ході робочої зустрічі з представниками науково-педагогічного складу та курсантами вишу радниця міністра зупинилася на ключових питаннях інтеграції гендерного підходу в системі МВС.

Спочатку увазі присутніх було представлено міфи щодо гендерної політики та елементи гібридної війни, які існують зараз в нашому інформаційному просторі.

«Кожна людина має право на опанування найбільш підходящої спеціальності та отримання відповідної посади, а держава, у відповідь, повинна вам відкрити всі можливості для цього, без заборон і обмежень», – зазначила Вікторія Арнаутова.

Разом з цим, під час зустрічі були розглянуті основні поняття, з яких складається гендерна теорія, зокрема стать, гендер, стереотипи, професійна сегрегація, гендерна нерівність, дискримінація тощо.

«Якщо є потенціал, знання, бажання та мотивація особистостей, країна повинна тільки сприяти таким проявам в реалізації громадян у цій країні, тим самим підвищуючи потенціал держави», – наголосила радниця міністра.

«На моє переконання, 100 % гендерна рівність у нас з’явиться тільки тоді, коли в нашому суспільстві ми почнемо цінити піклування про майбутнє покоління на рівні з успіхом і зароблянням грошей», – продовжила Вікторія Арнаутова.

Слід зазначити, що у квітні 2019 року був прийнятий План МВС щодо виконання одночасно трьох Національних планів щодо дотримання принципів рівності у сфері правоохоронних органів.

Серед основних напрямів гендерної інтеграції в МВС було зазначено удосконалення нормативно-правової бази у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, навчання особового складу МВС з формування гендерної компетентності, запровадження гендерного підходу в кадровій політиці МВС, урахування гендерних аспектів у миротворчій і мирозахисній діяльності та інше.

Курсанти університету із задоволенням поглибили свої знання щодо гендерної політики в системі МВС та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у повсякденній діяльності поліцейських.