Проведення теоретико-методичного семінару за темою «Роль викладача як лідера в педагогічній діяльності»

26 лютого кафедрою професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ було проведено засідання теоретико-методичного семінару за темою «Роль викладача як лідера в педагогічній діяльності».

З вітальним словом до учасників звернувся керівник теоретико-методичного семінару доцент кафедри Великий В.М. Він окреслив мету та завдання методичного семінару та розповів про важливу роль викладача в формуванні професійних знань та навичок у курсантів та студентів під час їхнього навчання у закладах вищої освіти.

53299236_1519833171494132_2870586330524418048_oОсновним доповідачем семінару виступив професор кафедри Бараненко Р.В., який зазначив, що викладач ЗВО, реалізуючи певний стиль керівництва учбовим колективом, як правило, вирішальним чином впливає на формування того чи іншого типу взаємовідносин в цьому колективі. При цьому, щоб подавати приклад іншим членам колективу, необхідно йому самому володіти певним набором «лідерських» якостей. Використовуючи ситуаційну теорію лідерства Фреда Фідлера, професором Бараненком Р.В. було озвучено співвідношення, виявлені вченими між окремими особистісними характеристиками викладача і лідерством взагалі, розглянуто різноманітні типи викладачів та їх дії в залежності від конкретної ситуації в навчальній групі, акцентовано увагу на складових циклу ефективного лідера. На семінарі розглянули особливості процесів планування та організації своєї роботи та роботи в навчальній групі, самомотивації та мотивації своїх учнів, а також контролю за виконанням навчальних завдань.

Професор Бараненко Р.В. у своїй доповіді зміг поєднати різноманітні знання з галузей педагогіки, психології та менеджменту. Після закінчення доповіді учасники семінару ставили питання доповідачеві та брали участь у дискусії, що виявилася досить палкою. У дискусії взяли участь завідувач кафедри полковник поліції Беніцький А.С.; керівник теоретико-методичного семінару доцент Великий В.М.; доцент кафедри Новіков М.М. та інші викладачі кафедри.