Представниця університету взяла участь у роботі експертної комісії в НАВС

На запрошення Національної академії внутрішніх справ викладач кафедри теорії та філософії права факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Одеського державного університету внутрішніх справ Ірина Бібік взяла участь у роботі експертної комісії для проведення атестаційної експертизи із загальнопрофесійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки слухачів випускних навчальних груп з професії 5162 «Поліцейський (за спеціалізаціями)».

img_20191011_120526Метою відрядження було здійснення контролю й визначення відповідності рівня та якості освіти у Київському центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції» чинним держстандартам; моніторингу ефективності освітніх послуг та сприяння підвищенню якості освіти.

У Національній академії внутрішніх справ у березні 2017 року створено відділ координації роботи центрів первинної професійної підготовки «Академія поліції», в якому функціонувало три центри (Київський, Вишгородський та Чернівецький).

В серпні 2019 відбулась реорганізація центрів, після якої Київський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (далі-центр) розпочав своє самостійне функціонування.

img_20191016_093132Первинна професійна підготовка поліцейських в академії проходить за шестимісячною навчальною програмою, після успішного опанування якої слухачі отримують диплом кваліфікованого робітника за професією «Поліцейський».

За період існування центру первинну професійну підготовку пройшли понад 3500 слухачів, серед яких:

– Дільничні офіцери поліції;

– Поліцейські полку особливого призначення;

– Слідчі;

– Оперуповноважені кримінальної поліції;

– Поліцейські сектору реагування патрульної поліції;

– Поліцейські підрозділів спеціальної поліції (підрозділи забезпечення).

img_20191016_093548Під час проходження підготовки слухачі за різними спеціалізаціями (кваліфікаціями) опановують програму, до якої входить більше 40 навчальних дисциплін (предметів).

Особливість підготовки поліцейських в центрі полягає в тому, що під час здійснення освітнього процесу теоретична складова поєднується з практичною.

img_20191016_094008До проведення занять та факультативів на постійній основі задіюють  фахівців з практичних підрозділів Національної поліції України та інших відомств.

Окрім цього на базі центру функціонують діючі навчальні полігони: автодром, тактичне містечко, блокпост, інтерактивний клас, «кіллерхауз», ізолятор тимчасового тримання та інші, які дають можливість слухачам на основі отриманих теоретичних знань набути та відпрацювати практичні навички.

В складі центру є 4 цикли:

– загальних та кримінально-правових дисциплін;

– поліцейського права та превентивної діяльності;

– спеціально-тактичних дій та фізичної підготовки;

– вогневої підготовки.

img_20191016_094105Також на базі центру функціонує навчально-тренувальне відділення домедичної підготовки, головним завданням якого є підготовка осіб, які згідно чинного законодавства України зобов’язані надавати домедичну допомогу постраждалим, але не мають медичної освіти, а саме: співробітники Національної поліції України, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інші особи, які за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.

img_20191016_095356Співробітники відділення пройшли повний курс спеціальної підготовки в міжнародному центрі парамедицини S.M.U.R.D (Румунія) за програмою «Тренери для тренерів», сертифіковані за стандартами NАТО, пройшли підготовку в Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України і отримали сертифікати викладач-інструктор з надання першої невідкладної медичної допомоги.

З моменту відкриття відділення пройшли навчання за 48-годинною «Професійною програмою підвищення кваліфікації для надання домедичної допомоги» близько 1500 слухачів та за 160-годинною «Професійною програмою підготовки фахівців для надання домедичної допомоги» (інструктори) отримали посвідчення близько 30 осіб.

img_20191016_092056У ході проведення атестаційної експертизи було продемонстровано практичне відпрацювання:

– навичок управління транспортним засобом;

– навичок використання пристрою для визначення рівня сп’яніння та лазерного вимірювача швидкості руху автомобіля спільно з поліцейськими Управління патрульної поліції м. Києва;

– алгоритмів дій поліцейських під час оформлення ДТП з комунікацією між поліцейськими й учасниками дорожнього руху в разі ДТП;

img_20191016_093112– роботи поліції діалогу, інтерв’ю та навичок комунікації працівника поліції;

– навичок застосування фізичної сили та спеціальних засобів (застосування кайданків);

– навичок стрільби та умілого поводження з вогнепальною зброєю;

– силового затримання злочинця з використанням автомобілів і подальшої роботи слідчо-оперативної групи;

– роботи працівників поліції на блокпосту, здійснення контрольно-пропускного режиму транспортного засобу, перевірки документів і силового затримання правопорушників;

img_20191016_084614– алгоритмів надання домедичної допомоги особам, які її потребують.

Проведено обговорення перспектив майбутнього партнерства між закладами вищої освіти, а також шляхів обміну досвідом щодо реалізації спільних програм та проектів.

Разом з цим, отримано позитивний досвід, використання якого сприятиме підготовці Одеським центром первинної професійної підготовки «Академія поліції» та Одеським державним університетом внутрішніх справ висококваліфікованих фахівців для органів Національної поліції.

Єдність теорії та практики, відчуття підтримки досвідчених колег – запорука успішного навчання майбутніх поліцейських.

img_20191011_115808 img_20191011_120622 img_20191016_093250