Представниця ОДУВС взяла участь у обговоренні практики процесуального інтерв’ю

5325-29 січня завідувач кафедри кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ підполковник поліції Ганна Тетерятник взяла участь у тренінгах «Практика процесуального інтерв’ю», які були організовані Міжнародним фондом «Відродження» для експертів, які здійснюють експертний супровід аналізу практик допиту в роботі українських правоохоронних органів та розробки української моделі процесуального інтерв`ю.

Тренерами стали всесвітньо відомі фахівці із проведення процесуального інтерв’ю Дарен Джей та Гері Пенкхьорст. Дарен Джєй має 22 роки досвіду роботи слідчим в Королівській військовій поліції Великої Британії (спеціальному слідчому відділенні). Він займав вищі слідчі посади та отримав досвід оперативної поліцейської роботи в декількох країнах, включаючи Велику Британію, країни материкової Європи, Близького Сходу, Азії та Австралії.

До складу експертної групи увійшли викладачі вишів системи МВС, представники НАБУ, САП, ДБР, Національної поліції, громадських організацій.

41Процесуальне інтерв’ю – є методикою проведення допиту, яка широко використовується в усьому світі. Вона істотно відрізняється від практики проведення допитів в Україні. Процесуальне інтерв’ю – це методика, основана на принципах гуманного, толерантного ставлення до допитуваного, ґрунтується на людиноцентриській філософії, сучасних знаннях з психології, криміналістики. Як підкреслив Гері Пенкхьорст: «Детектив має залишатися неупередженим, збирати всю інформацію щодо події з різних джерел. Інакше, якщо він впевнений у вині особи з самого початку, він збирає лише докази, які підтверджують його позицію».

Протягом тренінгового курсу були проведені теоретичні та практичні сесії із рамкової моделі «РЕАСЕ», роботи зі свідками, потерпілими, підозрюваними, застосування методики «Вільного пригадування», структурованого допиту та ін.