Представниця ОДУВС виступила в якості експерта з питань запобігання та протидії домашньому насильству

У грудні 2017 року було прийнято низку законодавчих актів, спрямованих на запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, зокрема Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (№2229-VІІІ від 7 грудня 2017 р.) та Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (№ 2227-VІІІ від 6 грудня 2017 р.). Зазначені закони значно реформують систему реагування на випадки домашнього насильства і насильства за ознакою статі та посилюють повноваження правоохоронних органів у цій сфері.

28056843_1807742602571947_7771066727472980469_nЗавідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Ковальова Олена 21-23 лютого взяла участь у круглому столі-нараді «Посилення міжвідомчого реагування у сфері протидії та запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі: впровадження нового законодавства та оновлення чинних механізмів його реалізації», який проводився представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні у співпраці з Міністерством соціальної політики України.

0-02-05-97125f5facb5fbd90d11518680f7f551d32cefa88ea8fd326264d05c454a80d7_fullНаразі представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні розпочато проект «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який впроваджується у 10 областях України, зокрема і на Одещині. У рамках проекту заплановано проведення серії інформаційних заходів, спрямованих на зміцнення потенціалу міжвідомчої взаємодії у питаннях профілактики та протидії насильству за ознакою статі та домашньому насильству, підвищення обізнаності фахівців різних галузей.

Так, 03 березня 2018 року Ковальову Олену було запрошено в якості експерта з питань запобігання та протидії домашньому насильству для проведення тренінгу для членів регіональних робочих груп із налагодження міжвідомчої взаємодії з питань запобігання та протидії домашньому насильству Одеської та Херсонської областей. Серед учасників тренінгу були представники органів Національної поліції України, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів освіти, охорони здоров’я, представники громадських організацій тощо. Під час тренінгу були обговорені новели національного законодавства з питань запобігання та протидії домашньому насильству  та перспективи його впровадження.