Представниця Херсонського факультету ОДУВС відвідала штаб-квартиру НАТО у м. Брюсель, Бельгія

20181121_105230foto-2Заступник декана Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ Віра Галунько, в складі делегації з 20 представників закладів вищої освіти України, в період з 20 до 23 листопада перебувала в службовому відрядженні у м.Брюсель, Бельгія.

Метою відрядження була участь у ознайомчому візиті штаб-квартири НАТО у м. Брюсель, Бельгія та штабу ВКГ ОЗС НАТО в Європі (SHAPE) у м. Монс, Бельгія, з метою обговорення актуальних питань щодо діяльності Альянсу та подальшого розвитку відносин між Україною та НАТО.

Для учасників делегації керівниками НАТО проведено брифінги, під час яких поінформовано про діючі програми, в яких бере участь Україна, про практичну допомогу Україні та зазначено проблемні питання щодо подальшого розвитку відносин між Україною та НАТО.

20181121_151251foto-5Було проведено зустрічі з постійними представниками місій країн – членів Альянсу: Канади, Литви, Великобританії, де доведено інформацію щодо планів впровадження нових методик, передових досліджень на базі сучасних лабораторій, європейських та світових стандартів управління, можливостей поглиблення практичної взаємодії за різними напрямами.

Представники взяли участь у брифінгу на тему «Перспективи оперативного командування об’єднаних збройних сил НАТО у відносинах Україна – НАТО», а також брифінгу з питань діяльності програми НАТО «Наука заради миру та співпраці з партнерами».

shejp-1shejp-2Також здійснено зустріч з Представниками Місії України при НАТО та послом (головою місії) України Вадимом Пристайком.

У ході  проведення брифінгів Віра Галунько:

– ознайомилася з особливостями поточної політики НАТО;

– мала можливість прослухати виступи постійних представників Місій країн-членів Альянсу;

_poster2_nato-support-ua_eesri_ukr_web_nato-ynf– взяла участь в обговоренні тем «Наука заради миру та співпраці з партнерами», «Програма безпеки жінок»;

– обговорила майбутнє партнерство між закладами вищої освіти, а також шляхи обміну досвідом щодо можливих написань програм та Грантів для покращення стосунків між Україною та НАТО.

За підсумками зустрічей досягнуто домовленості щодо концентрації зусиль  науковців на розробленні та вдосконаленні наявних зв’язків між Україною та НАТО.

Разом з цим, отримано позитивний досвід, використання якого сприятиме підготовці Одеським державним університетом внутрішніх справ висококваліфікованих фахівців, які будуть компетентні в гарантуванні безпеки громадян та суспільства, особисто брати участь у розробці програм, направлених на мир та безпеку, створенні умов переходу з військової (поліцейської) кар’єри на цивільну, вміти здійснювати модернізацію системи комп’ютеризації та кіберзахисту, вдосконалювати свій професійний розвиток.