Правоосвітня лекція серед слухачів Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання ОДУВС

Днями серед слухачів (першого та пятого курсів) факультету № 1 та факультету № 2 Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Одеського державного університету внутрішніх справ проведено лекцію з питань євроатлантичного партнерства та співробітництва України з НАТО.

Під час зустрічі було визначено, що НАТО – це міжнародна організація, основною сферою діяльності якої є стримування можливої агресії по відношенню до територій країн — союзників. Цілі, відповідно до Декларації, стосуються виключно свободи, безпеки та демократії. Незважаючи на той факт, що союз створювався для захисту учасниць, тепер він ставить завдання зберегти стабільність не тільки серед країн союзників, але й у всьому світі.

20180910_135749Однією із запорук міцності НАТО є процес ухвалення рішень, який ґрунтується на досягненні консенсусу. Це означає, що всі рішення мають бути одностайними. Внаслідок цього, часто виникає потреба у проведенні тривалих консультацій та обговорень, перш ніж буде ухвалене важливе рішення.

Наразі функції НАТО поповнилися роботою над проблемою кібератак, розглядаючи подібні діяння в одній країні як напад на всіх членів альянсу. Блок розширює власну діяльність у цьому напрямку, так як загроза кіберпростору стала не менш небезпечним явищем.

На сьогоднішній день НАТО продовжує залишатися організацією, що має в собі найбільшу кількість підрозділів у всіх сферах діяльності. У неї величезне фінансування, значна кількість збройних сил і швидке реагування на будь-яку загрозу з боку країн, що не входять до його складу.

Тож, особливо важливою для слухачів видалася така інформація про НАТО, співпрацю з Україною та про результати цієї взаємодії. Мета зустрічі полягала якраз в тому, щоб ознайомити присутніх з історією, сучасним станом, структурою, основами функціонування та перспективами євроатлантичної інтеграції України на підставі політико-правових документів й історичного досвіду.