Практичні заняття за участю мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства

30 жовтня кафедрою адміністративної діяльності поліції спільно із представниками мобільних груп реагування на факти домашнього насильства в м. Одеса проведено бінарне заняття на тему «Правові засади запобігання та протидії домашньому насильству» для курсантів 4-го курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності.
Екіпаж мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства складається з патрульного поліцейського та представника превенції – дільничного офіцера поліції або інспектора ювенальної превенції. Патрульні розповіли курсантам про порядок проведення оцінки ризиків та винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника; акцентували увагу на специфіці відпрацювання викликів, пов’язаних з домашнім насильством, та важливості неухильного дотримання поліцейськими правил особистої безпеки під час реагування на такі випадки; поділились практичним досвідом реагування на факти домашнього насильства.
Курсанти подякували представникам мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства за можливість поєднати теоретичні знання та практичний досвід, адже вже невдовзі кожен із них матиме можливість реалізувати ці знання на практиці.
Цього ж дня під час самостійної підготовки для курсантів 405 взводу професором кафедри адміністративної діяльності поліції Оленою Ковальовою було проведено тренінгове заняття на тему «Поняття, форми, причини та наслідки домашнього насильства».
Курсанти за допомогою інтерактивної програми подискутували щодо ґендерних стереотипів, які часто стають на заваді ефективного реагування на випадки домашнього насильства та надання допомоги постраждалим особам. Також під час тренінгу курсанти здобули вміння визначати чи є насильство домашнім, зокрема чи належать особи, між якими відбулось насильство до кола осіб, на яких розповсюджується дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству.
На завершення тренінгу курсанти відпрацювали навики визначення форми домашнього насильства, адже неправильна кваліфікація має наслідком повернення матеріалів справ про адміністративне правопорушення на доопрацювання або навіть їх закриття. Отримані під час тренінгу знання, вміння та навики стануть курсантам у нагоді під час практичної діяльності.