Практичне заняття з протипожежної безпеки в ОДУВС

04 квітня в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось чергове практично-тренувальне заняття з протипожежної безпеки.

img_9338img_9343Після теоретичної частини, яку проводив фахівець з протипожежної безпеки відділу матеріального забезпечення В’ячеслав Вішняков, було розпочато практичні навчання для особового складу та курсантів університету із залученням фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники продемонстрували бойове розгортання пожежно-рятувального обладнання на базі пожежного автомобіля АЦ-60, підключення пожежних рукавів для подачі води з автомобіля на вогнище пожежі, а також бойовий одяг пожежного ОЗК, який призначений для роботи в приміщеннях, отруєних парами горючих матеріалів.

img_9367img_9373З пожежного автомобіля, готового до гасіння пожежі, було подано піноутворювач за допомогою пожежних рукавів та спеціальної насадки, що дає змогу регулювати тиск та вид розпилення протипожежного розчину в залежності від обставин пожежі.

Також працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій показали, як користуються спеціальною триколінною драбиною, яка розкладається до третього поверху стандартної будівлі та дозволяє рятувальнику проникнути через вікно в палаюче приміщення для боротьби з вогнем, а також евакуації постраждалих.

img_9353img_9422Наступним етапом проведено з’єднання пожежної автоцистерни АЦ-60 з пожежним гідрантом, розташованим на території університету, для перевірки його працездатності та готовності забезпечити водою спеціальну техніку рятувальників на випадок їх прибуття у разі виникнення пожежі.

Після проведення практичних занять фахівцями Державної служби з надзвичайних ситуацій працівники та курсанти університету відпрацювали практичне гасіння штучного загоряння за допомогою вогнегасників, де продемонстрували високий рівень володіння первинними засобами пожежогасіння.

img_9384img_9391По завершенню навчань було проведено тренування курсантів по розгортанню пожежних рукавів та пуску води з пожежних кранів, завдяки чому усі присутні отримали додаткові практичні навики боротьби з умовним загорянням водою високого тиску.

Подібні заходи закріплюють знання з правил пожежної безпеки та сприяють вдосконаленню навиків по гасінню пожежі на випадок надзвичайних ситуацій.

img_9352   img_9381  img_9406