ПОГЛЯД З УСПЕНСЬКОЇ: ВИДАННЯ ДО СТОРІЧЧЯ НАШОГО УНІВЕРСИТЕТУ

23«В мальовничому центрі старої Одеси, по вулиці Успенська, 1 знаходиться  історична будівля, в якій на теперішній час розташовано Одеський державний університет внутрішніх справ. Цікава, майже столітня історія у цього закладу вищої освіти, який готує справжніх, сучасних правоохоронців. Цікава історія у будівлі під номером один по вул. Успенська… Це історія університету. Це історія правоохоронних органів Одещини. Це історія самої Одеси».

Такими рядками починається нове видання, підготовлене професором кафедри оперативно-розшукової діяльності факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції ОДУВС кандидатом юридичних наук, доцентом, ветераном Національної поліції України Сергієм Албулом:

Погляд з Успенської : історичні нариси / Уклад. С.В. Албул. – Одеса: Видавець Букаєв Вадим Вікторович, 2020. – 60 с.

56Видання являє собою добірку історичних нарисів, укладених на основі опрацювання інформації з відкритих джерел. В нарисах висвітлюються окремі аспекти становлення поліцейських органів на Одещині та цікаві факти, пов’язані з історією Одеського державного університету внутрішніх справ.

Збірник складається з окремих нарисів, назви яких зацікавлюють одразу:

– Поліцейський з минулого. Яким він був на початку ХХ століття;

– Одеський розшук крізь століття;

– «Одеський Пінкертон» XIX століття;

– Остап Бендер з Одеського карного розшуку;

– «Зелений фургон»: доля Одеського розшуковця;

78– Джеймс Бонд з Маразліївської;

– Легенда Одеського карного розшуку;

– Зоряний мрійник.

Джерелами інформації під час підготування видання стали матеріали Державного архіву Одеської області, Архіву Головного управління Національної поліції в Одеській області, публікації у засобах масової інформації та у інтернет-виданнях.

Примітно, що свою працю науковець присвітив ювілею нашого закладу – Одеського державного університету внутрішніх справ, який ми будемо святкувати у 2022 році.