Підвищення кваліфікації військовослужбовців Національної гвардії України

i-nl-ek-3039-14Науково-педагогічним складом Херсонського факультету надається фахова корпоративна допомога підрозділам Національної гвардії у підготовці військовослужбовців південного регіону з питань охорони громадського порядку.

i-nl-ek-3039-20Так, на виконання вимог наказу МВС України від 09.08.2019 №668 «Про організацію підготовки військовослужбовців Національної гвардії України» та листів Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України «Про організацію навчання військовослужбовців Національної гвардії України» від 06.08.2019 № 22/2/2-4347 та від 22.08.2019 № 22/2/2-4773 науково-педагогічним складом Херсонського факультету ОДУВС згідно вимог Типової програми протягом 12-14 серпня та з 3 по 5 вересня поточного року здійснювалась підготовка та підвищення кваліфікації військовослужбовців Національної гвардії України південного регіону з питань удосконалення охорони громадського порядку та забезпечення публічної безпеки.

i-nl-ek-3039-27Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, входить до складу МВС України. У своїй практичній діяльності нацгвардійці поряд зі службово-бойовою підготовкою стикаються з низкою питань в частині охорони громадського порядку, вирішення котрих потребує високопрофесійної підготовки та взаємодії з підрозділами Національної поліції.

02-e-g-ke-_viber_2019-09-09_09-54-0024-годинний обсяг зазначеної вище програми розрахований на проведення занять протягом трьох днів для окремого військового підрозділу НГУ. Передбачена у типовій навчальній програмі змістовна тематика занять спрямована на оптимізацію діяльності військовослужбовців з питань забезпечення публічної безпеки та громадського порядку.

04-e-g-ke-_viber_2019-09-09_09-54-44Лекційні та практичні заняття проходили у формі активних діалогів викладачів відомчого ЗВО зі слухачами-військовослужбовцями, у ході яких з нацгвардійцями обговорювались проблемні питання, що найбільш часто траплялися під час здійснення ними охорони громадського порядку в містах Херсоні та Миколаєві. Слухачів цікавили різні аспекти щодо застосування передбачених законодавством сучасних видів поліцейських заходів, уточнювались правові підстави застосування поліцейських заходів примусу, межі необхідної оборони, умови правомірності заподіяння шкоди при затриманні злочинця, дії правоохоронця в стані крайньої необхідності, а також основи кримінального права та адміністративного права й відповідальності (кваліфікації злочинів проти життя та здоров’я особи, громадського порядку та ін.).

05-25Значна увага науково-педагогічним складом була звернена на практичне відпрацювання тактики дій під час проведення нацгвардійцями поверхневої перевірки особи, особистого огляду, огляду речей і транспортних засобів, перевірки документів та виявлення ознак їх підроблення. У спортивній залі та на стройовому плацу військової частини удосконалювались навички користування засобами індивідуального захисту, застосування військовослужбовцями заходів фізичного впливу та спецзасобів 06-e-g-ke-_viber_2019-09-09_09-54-27(одягання кайданок, відпрацювання техніки нанесення ударів ПР-73 тощо), зупинки кровотечі з допомогою медичних турнікетів, транспортування потерпілих і надання їм первинної медичної допомоги при інших ушкодженнях.

Всього за дві сесії проведених викладачами Херсонського факультету виїзних занять підвищення кваліфікації пройшли більше 260 військовослужбовців військових частин Херсона (в/ч 3056) та Миколаєва (в/ч 3039) НГУ. Маємо впевненість, що слухачі з числа нацгвардійців належно оволоділи інструментарієм ефективного розв’язання в майбутньому можливих проблем у професійній діяльності правоохоронців під час подальшої охорони ними громадського порядку, осучаснили фаховий досвід із забезпечення публічної безпеки у нашому суспільстві.

Тарас Вайда, Херсонський факультет

07-e-g-ke-_viber_2019-09-09_09-55-06 10-e-g-ke-_viber_2019-09-09_09-48-48 13-e-g-ke-_viber_2019-09-09_09-53-54