Підписано декларацію про співробітництво між Одеським державним університетом внутрішніх справ та Литовською школою поліції

img_6180Урочисте підписання декларації відбулось сьогодні, 03 грудня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ між очільником вишу В’ячеславом Аброськіним та т.в.о. голови Литовської школи поліції Міндаугасом Біліусом.

img_6216Участь у заходах також взяли заступник голови Литовської школи поліції Ромас Ожеліс, заступник директора Департаменту – начальник управління професійної освіти та науки ДПООНД МВС України Антон Сизоненко, проректори університету, а також представники науково-педагогічного складу вишу.

Декларація передбачає реалізацію спільних заходів, серед яких здійснення взаємних ознайомчих візитів з метою обміну досвідом у галузі освітньої діяльності, обмін новітніми навчально-методичними матеріалами, спільна організація конференцій, семінарів, лекцій та інших заходів з питань організації освітнього процесу.

img_6185Ректор Одеського державного університету внутрішніх справ В’ячеслав Аброськін відмітив важливість міжнародного співробітництва в області поліцейської освіти та зауважив, що підписання декларації сприятиме розвитку двосторонніх відносин через обмін інформацією, досвідом та знаннями.

«Поліція та Міністерство внутрішніх справ в цілому повинні підтримувати зв’язок з правоохоронними органами та освітніми установами інших країн для того, щоб спільними заходами протидіяти злочинним проявам в державі. Тож, я впевнений, що ми на правильному шляху і наше подальше співробітництво буде плідним та ефективним», – наголосив очільник вишу.

img_6177«Злочинність не має кордонів, і якщо правопорушники діляться технологіями та перетинають кордони, то нам, поліцейським, також необхідно обмінюватися досвідом, щоб успішно з цим працювати. Це головна ціль, заради якої працює поліцейський, незалежно від того, в якій країні він живе. А головним завданням університету є якісна підготовка поліцейських, які будуть боротися зі злочинністю. Саме з цією метою ми сьогодні тут, аби продовжити тісну співпрацю, яка існує вже декілька років, та закріпити її офіційно», – зазначив т.в.о. голови Литовської школи поліції Міндаугас Біліус.

img_6258За словами начальника Управління освіти та науки ДПООНД МВС України полковника поліції Антона Сизоненка, злочинність вдосконалюється, намагається розвиватися, але поліція та правоохоронні органи завжди повинні бути на крок попереду. «Методи та форми боротьби з цим соціальним явищем для нас дуже важливі. Нам необхідно змінювати та вдосконалювати підхід у навчанні курсантів, поліцейських та всіх тих, хто бореться зі злочинністю. У будь-якій країні, якщо громадянин почувається у безпеці, значить держава через правоохоронні органи піклується про нього. Тому, для нас є важливим досвід іноземних колег, зокрема Литовської республіки, і я впевнений, що це буде взаємовигідна співпраця», – додав Антон Сизоненко.

img_6291Слід відмітити, що Литовська школа поліції є сучасним навчальним закладом професійної підготовки, яка забезпечує кваліфіковану початкову підготовку працівників поліції, а також їх професійний розвиток. Місія Литовської школи поліції полягає в підготовці та вихованні високомотивованої, відповідальної та громадянської зайнятої молоді для виконання професійних обов’язків поліцейських. Метою є покращення компетенції та кваліфікації працівників поліції, які необхідні для постійних змін умов праці.

Цього ж дня, учасники литовської делегації взяли участь у практичному занятті з вогневої підготовки та ознайомилися з матеріально-технічною базою вишу, відвідавши Одеський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» Одеського державного університету внутрішніх справ.

img_6176 img_6238 img_6242img_6223 img_6269 img_6300 img_6309 img_6329 img_6284