Основні положення українського антикорупційного законодавства

Під час лекції, яку 12 червня в Одеському державному університеті внутрішніх справ провів начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС Сергій Яременко, присутні обговорили «Основні положення українського антикорупційного законодавства», що регламентують діяльність у сфері запобігання й протидії корупції з боку осіб, які підпадають під дію Закону України «Про запобігання корупції».

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Університет робить усе можливе для інформування працівників вишу та майбутніх правоохоронців про здійснювані заходи відносно запобігання корупції, реалізацію заходів, спрямованих на формування у свідомості громадян негативного відношення до корупції.

Сергій Яременко ознайомив слухачів з основними положеннями, які стосуються змін у антикорупційному законодавстві України. Він докладно проаналізував та роз’яснив присутнім їхні обов’язки як посадових осіб і розповів, якими нормами та вимогами регулюється дана галузь, зокрема: Законом України «Про запобігання корупції», Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України. ????????????????????????????????????dsc_0178Докладно зупинився на розгляді пункту «Про конфлікт інтересів» та навів методи і шляхи запобігання і врегулювання цих конфліктів. Також розповів про запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, а саме: обмеження щодо одержання неправомірної вигоди або подарунків та поводження з ними посадовими особами та службовцями, до яких прирівнюються й керівники підрозділів та викладачі вишу.

Фахівець відповів на низку питань, що були задані слухачами, детально розглянув проблемні питання щодо декларування, провів уточнення норми права, нових законодавчих актів і положень.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????