Онлайн засідання курсантського наукового гуртка «Феміда» з теми «ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ДИТИНИ ВІД НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї»

30 квітня керівником курсантського наукового гуртка «Феміда» – викладачем кафедри теорії та філософії права факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Іриною Бібік за участі науково-педагогічних працівників кафедри з членами наукового гуртка було проведено засідання з теми: «ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ДИТИНИ ВІД НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї» у режимі відеоконференції ZOOM.

img-4bd1aee8ff446d1e8b722855a709b3f4-vimg-afcc8197935fcc8bc2a0944a1c478f9f-vСьогодні насильство в сім’ї стало майже буденним явищем. Потерпілими від нього здебільшого є діти та жінки. Близько половини сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними, бо їх жертви або не бажають, або соромляться повідомляти до поліції про такі факти.

Проблема насильства над дітьми є дуже значною в усьому світі. Факти жорстокого поводження з дітьми відомі давно, але дуже довго ніхто не займався підтвердженням наслідків цих явищ, які впливають на моральне, фізичне і психічне здоров’я дитини.

Наразі, право дітей в Україні на захист від усіх форм насильства гарантується статтями 28, 52 Конституції України, відповідно до яких будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом, ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

img-c9c60501e23f458f9bf154b7f94d38f6-vimg-ec76eee2c2142dff08fc753396040747-vУ рамках заходу курсанти ознайомилися з положеннями Закону України від 07 грудня 2017 року № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

Варто зауважити, що із запровадженням обмежувальних карантинних заходів збільшилася кількість випадків домашнього насильства. Через необхідність залишатися вдома багато жінок і дітей лишилися сам на сам із агресивними кривдниками. Для того, аби громадяни могли оперативно отримати підтримку та допомогу в умовах карантину, коли існують обмеження в особистих прийомах, співробітники Управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області запустили у додатку Telegram чат-бот «Стоп насильству».

Курсанти мали змогу переглянути соціальні ролики «Причини домашнього насильства. Освітній проєкт ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ», «Говори проти насильства», «НІ насиллю над дітьми» та «Допоможіть зупинити насильство над дітьми».

6stopnas-1Після перегляду відеороликів курсанти брали активну участь в обговоренні теми насильства щодо дітей та жінок.

Також членами гуртка були зроблені висновки, що насильство по відношенню до дітей, жінок є важливим питанням сьогодення. Державні органи, які відповідальні за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї, повинні вчасно співпрацювати, робити все, щоб запобігти цьому явищу, уникнути повторного правопорушення та вчасно надати необхідну допомогу дитині, жінці та сім’ї.

bez-nazvaniya-1bezymyannyj1Члени гуртка обговорили інформаційну складову профілактики протидії насильству в сім’ї. Так, існує необхідність у розповсюдженні листівок та буклетів із детальною інформацією про порядок дій, у разі виникнення подібних ситуацій. Такі листівки мають розміщуватися у місцях, де в умовах карантину можуть перебувати громадяни: супермаркети, аптеки, сільські ради, продовольчі магазини тощо. Інформування населення також важливо здійснювати й через офіційні сайти закладів освіти, соціальних служб, поліції тощо.

Проблема профілактики насильства в сім’ї є актуальною для нашої держави і кожного громадянина, оскільки його суть полягає у порушенні прав людини і прав члена родини в сім’ї.