ОДУВС відвідав регіональний координатор Проекту «ДІЯ-ЄС»

24 січня до Одеського державного університету внутрішніх справ завітав регіональний координатор Проекту «ДІЯ-ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту» Хосе Мануель Колодрас.

????????????????????????????????????Загальна мета Проекту «ДІЯ-ЄС» – сприяти запобіганню та ефективній боротьбі з організованою злочинністю, у тому числі із незаконним обігом наркотиків вздовж так званого «героїнового маршруту».

У ході зустрічі перший проректор університету Павло Берназ розповів про підготовку кваліфікованих фахівців для підрозділів Національної поліції України у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, зокрема, про особливості навчання майбутніх поліцейських в Одеському державному університеті внутрішніх справ, а також про нову систему освіти, яка формується в МВС України, та дає кожному, хто прийшов до Нацполіції без вищої освіти, можливість розвитку і просування по службі.

????????????????????????????????????У свою чергу, Хосе Колодрас розказав про підготовку кадрів для національної поліції Іспанії. Іноземний фахівець детально зупинився на тому, що в Іспанії існують два відомства, які мають відповідні повноваження для здійснення поліцейської діяльності: Національна поліція – цивільні сили, що діють в основному в містах, і Цивільна гвардія (Civil Guard) – поліцейське воєнізоване формування. Обидва відомства знаходяться в підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ.

????????????????????????????????????Під час зустрічі обговорювались питання проведення спільних заходів щодо протидії наркозлочинності, а також визначено напрями подальшої співпраці у зазначеному напрямку, зокрема погоджено питання щодо проведення на базі Одеського державного університету внутрішніх справ тренінгів для працівників підрозділів протидії наркозлочинності зі всієї України.

????????????????????????????????????Слід відзначити, що проект «ДІЯ-ЄС» направлений на створення можливостей для збільшення регіональної та міжрегіональної співпраці і координації між правоохоронними органами у сфері протидії організованій злочинності і наркотрафіку вздовж героїнового маршруту, а також на підтримку розроблення наркополітики і заходів зі зменшення попиту на наркотики.

Тож, можна зазначити, що зустріч, яка стане запорукою досягнення поставлених цілей, минула непомітно, у надзвичайно дружній та затишній атмосфері.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????