ОБМІН ДОСВІДОМ З ПОЛІЦІЄЮ РЕСПУБЛІКИ ЧОРНОГОРІЯ

2З 05 по 09 червня 2017 року в рамках «Програми обміну поліцейськими 2017» Європейського поліцейського коледжу (СEPOL) завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу майор поліції Ковальова Олена та начальник навчально-методичного відділу підполковник поліції Сіфоров Олександр відвідали Академію поліції Республіки Чорногорія.

3Під час зустрічі представників Одеського державного університету внутрішніх справ з педагогічними працівниками Академії поліції значна увага була приділена обговоренню актуальних питань підготовки поліцейських.

Під час оглядової екскурсії Академією особливу увагу було звернено на матеріальну базу, зокрема сучасний спортзал з єдиним в Чорногорії тренувальним альпіністським комплексом для відпрацювання навичок рятувальників в горах; два мультимедійні тири із особливою системою вентиляції, яка відповідає європейським стандартам; навчальний полігон (тренінгове містечко) з ситуаційними місцями (квартира, офіс, бар, чергова частина, ІТТ, КПП, місце ДТП тощо).

4Строк навчання майбутніх поліцейських в Чорногорії складає 3 роки, з яких 1 рік – практична складова. По закінченні 3 років навчання курсанти здають комплексний екзамен та отримують відповідний документ без рівня вищої освіти. Під час навчання всі курсанти забезпечуються індивідуальними друкованими навчальними комплектами та формою, яка відмінна від однострою поліцейських. Одночасно в Академії навчаються 4 групи курсантів. При цьому відсутній поділ на підгрупи за окремими навчальними дисциплінами. До проведення занять залучаються практичні працівники поліції, які отримують оплату за проведені заняття з фонду Академії.

5Також на базі Академії здійснюється перепідготовка поліцейських на базі вищої освіти. Строк перепідготовки становить 4 місяці.

Крім того, в співробітництві з рядом міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ, ICTAP, на базі Академії організовані курси для викладачів, зокрема практичних працівників поліції, які бажають викладати в Академії.

6Під час візиту до Республіки Чорногорія представники ОДУВС відвідали Департамент поліції м. Подгориця з метою обміну досвідом з питань протидії насильству в сім’ї. Цікаво, що в Чорногорії створений окремий підрозділ з попередження домашнього насильства, який складається з цивільних працівників, які мають спеціальну підготовку з означених питань. Під час реагування на факти домашнього насильства дані працівники виїжджають на місце події спільно з поліцейськими.

Загалом обмін досвідом є корисним для працівників обох країн. Незабаром представники Академії поліції Чорногорії завітають до Одеського державного університету внутрішніх справ.