Обмін досвідом із поліцією Німеччини

16 жовтня в рамках «Програми обміну поліцейськими 2018» Європейського поліцейського коледжу (CEPOL) Одеський державний університет внутрішніх справ відвідав старший викладач факультету поліції вищої школи державної служби Баварії Федеративної Республіки Німеччина Хольгер Ніцш.

У рамках візиту до закладу вищої освіти відбулась зустріч іноземного гостя з керівництвом університету та представниками науково-педагогічного складу вишу, під час якої Хольгера Ніцш було ознайомлено з організацією та особливостями освітнього процесу в ОДУВС.

Впродовж зустрічі іноземного фахівця з ректором університету доктором юридичних наук генералом поліції третього рангу Іваном Катеринчуком значна увага була приділена обговоренню актуальних питань плідної співпраці Одеського державного університету внутрішніх справ із німецькими колегами, зокрема налагодженню співробітництва з Вищою школою поліції Баварії.

Очільник вишу ознайомив іноземного гостя з Концепцією запровадження трирівневої моделі підготовки поліцейських, зазначивши, що поступовий перехід Національної поліції України до європейських стандартів діяльності обумовлює потребу у новій генерації поліцейських. Саме тому керівництвом МВС України як одне з основних завдань виділена кардинальна зміна в якості підготовки майбутніх поліцейських у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання.

У свою чергу, Хольгер Ніцш наголосив на тому, що німецькі колеги налаштовані на надання допомоги Одеському державному університету внутрішніх справ у забезпеченні якісної підготовки правоохоронців.

Під час зустрічі проректора університету доктора юридичних наук Сергія Кузніченка та представників науково-педагогічного складу ОДУВС з Хольгером Ніцш значна увага була приділена обговоренню актуальних питань підготовки поліцейських в Одеському державному університеті внутрішніх справ та у вищій школі державної служби Баварії, адже саме цей навчальний заклад є не тільки головним у єдиній загальнонаціональній системі підготовки поліцейських кадрів різного рівня, але й основним центром науково-дослідницької діяльності, розробок у сфері охорони правопорядку.

Візит іноземного гостя триватиме до 19 жовтня й передбачає відвідування Одеського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції», ознайомлення з діяльністю Науково-дослідної лабораторії з проблемних питань кримінального аналізу та провідних кафедр університету.

Крім цього, заплановано проведення ряду наукових заходів, зокрема круглого столу на тему: «Європейський досвід поліцейської освіти на прикладі Німеччини у площині підготовки українських правоохоронців».