Обговорення проблемних питань допиту дітей, потерпілих від насильницьких злочинів

img_8246Проблемні питання розслідування кримінальних проваджень за участі дітей, потерпілих від насильницьких злочинів, та розгляд таких проваджень у судах.

img_8244Саме це стало темою для обговорення під час сьогоднішньої зустрічі ректора Одеського державного університету внутрішніх справ В’ячеслава Аброськіна з Ганною Кругляковою – адвокатом 10-річної дівчинки, відносно якої два роки тому вчинялись насильницькі дії з боку співмешканця її матері.

До обговорення також долучилися завідувач кафедри кримінального процесу вишу Ганна Тетерятник і завідувач кафедри криміналістики та психології Валентина Горошко.

img_8243Справа вже дійшла до суду, але адвокат обвинуваченого вимагає повторного допиту дитини саме у суді. Аби вже в сьомий раз не травмувати дівчинку, адвокат клопоче про проведення допиту у спеціалізованому приміщенні, так званій «зеленій кімнаті», але на сьогоднішній день в Україні немає жодного законодавчого акту, який регламентує цю процедуру.

На жаль, такі випадки не поодинокі, тому потребують законодавчого врегулювання проведення допиту неповнолітніх, потерпілих від насильницьких злочинів, саме у спеціалізованих приміщеннях.

Фахівці Одеського державного університету внутрішніх справ, які займаються проблематикою допиту дітей, потерпілих від насильницьких злочинів, запропонували виступити з ініціативою про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та в коментарях до відповідної статті прописати термін «спеціалізована кімната» з подальшим затвердженням методики проведення подібних допитів.