Навчання поліцейських мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства

img_66694 грудня в Одеському державному університеті внутрішніх справ із залученням представників кафедри адміністративної діяльності поліції за сприяння керівництва факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності відбулося навчання поліцейських мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства.

img_6676В Україні проходить всесвітня акція “16 днів проти гендерного насильства”, метою якої зокрема є привернення уваги до проблеми домашнього насильства та механізмів протидії цьому явищу.

В органах Національної поліції з метою ефективного реагування на випадки домашнього насильства створено мобільні групи реагування на випадки домашнього насильства. Підготовка працівників, які входять до складу мобільних груп, вимагає інтерактивних методів навчання, які дозволяють відпрацювати знання на практиці та сформувати відповідні навики.

img_6682Моніторинг стану розгляду справ за вчинення домашнього насильства за ст.173-2 КУпАП засвідчує, що тільки на близько 30 відсотків матеріалів, направлених до суду поліцейськими, судді накладають стягнення на кривдника. Однією із причин є недоліки під час складення поліцейськими матеріалів адміністративних справ.

Керівництво ГУНП в Одеській області звернулось до Одеського державного університету внутрішніх справ з проханням провести додаткове навчання поліцейських, які входять до складу мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства, з використанням потенціалу університету, зокрема інтерактивної аудиторії, яка дозволяє відпрацювати навики реагування на домашнє насильство, та сертифікованих тренерів з цих питань.

img_6647glavnayaimg_6699