Науковці ОДУВС увійшли до складу журі відбіркового турніру Всеукраїнських змагань юних правознавців

520 жовтня на базі Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради пройшов відбірковий турнір до Всеукраїнських змагань юних правознавців, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації від 27.09.2018 року №227/ОД «Про організацію та проведення обласного туру XVI Всеукраїнського турніру юних правознавців». Представники Одеського державного університету внутрішніх справ взяли участь у складі журі: професор кафедри публічного управління та адміністрування кандидат юридичних наук, доцент підполковник поліції Максим Корнієнко був заступником голови журі, а доцент кафедри публічного управління та адміністрування кандидат політичних наук майор поліції Руслан Карагіоз був у складі журі.

7Теми завдань, які було винесено на обговорення під час турніру, різноманітні: “Корінні народи: проблеми реалізації права на самоідентичність та самовизначення”; “Обмеження прав людини: шлях до вирішення державних конфліктів або тоталітаризація суспільства?”; “Конституційна скарга: інструмент чи бутафорія захисту прав людини?”; “Проблеми захисту авторського права в мережі Інтернет: особливості міжнародного законодавства”; “Відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок лікарської помилки: особливості та перспективи правового регулювання”; “Цивільно-правові договори з фізичними особами про виконання робіт та трудові договори: проблеми розмежування”; “Дискримінація в трудових правовідносинах: способи протидії та захисту”; “Форми реалізації кримінальної відповідальності за Кримінальним кодексом України: виконання принципу невідворотності покарання”; “Самооборона та самозахист: правові аспекти юридичної відповідальності”; “Криміналізація та декриміналізація суспільно небезпечних діянь: підстави, взаємозв’язок, наслідки”; “Медіація як альтернатива вирішення судових спорів: нові можливості в контексті реформи процесуального законодавства”; “Зразкові та типові справи в адміністративному судочинстві: єдність судової практики чи запровадження прецедентної практики?”; “Захист земельних прав: гарантії, способи, особливості”; “Борги подружжя: особливості розподілу, відшкодування та відповідальності”; “Перехідне правосуддя: проблеми застосування в українських реаліях”.

Викладачами Одеського державного університету внутрішніх справ, які брали участь у складі журі, була проведена профорієнтаційна робота з учнями Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради та учасниками змагань.