Набуття навичок використання інформаційних технологій в ОДУВС

1d93e0a8-537d-4441-9524-e8bffcfb2988На сьогодні життєдіяльність людини не можлива без інформаційних технологій. Вміння їх використовувати дає людям переваги, які дозволяють стати більш успішними, у тому числі, в майбутній професії. Одеський державний університет внутрішніх справ постійно вдосконалює методи підготовки майбутніх оперуповноважених, слідчих, аналітиків та робить акцент на отриманні курсантами і студентами вже сьогодні навиків використання інформаційних технологій в рамках своєї майбутньої професії. Саме це стало темою нашої розмови із завідувачем кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення кандидатом юридичних наук Кареном Ісмайловим.

346af42f-bdad-423a-ab47-2732af7908f5– Як за Вашим напрямком забезпечується практична складова освітнього процесу?

– До цього питання університет підходить комплексно. Так, на базі вишу була створена перша в системі МВС України науково-дослідна лабораторія з проблемних питань кримінального аналізу. У той же час, в обладнаних сучасною технікою комп’ютерних аудиторіях курсантів та студентів навчають висококласні та професійні викладачі кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення. Крім цього, в університеті дислокується відділ Управління інформаційних технологій та програмування Департаменту кіберполіції Національної поліції України, що дозволяє постійно співпрацювати з працівниками поліції, які надають актуальні на сьогодні кейси вирішення практичних проблем. Тим самим університету вдалося поєднати навчання, науку та практику.

40b0e6c5-51e1-43db-b8ad-c9d833107a94– Як на кафедрі готують курсантів до майбутньої професії?

– Найбільш талановиті курсанти та студенти залучаються до роботи в Центрі моніторингу кіберпростору, в якому набувають навички моніторингу українського сегменту мережі Інтернет. Разом з цим, курсанти направляються для проходження практики до Центрального апарату Національної поліції України, а саме: Департаменту кіберполіції та Департаменту кримінального аналізу, де вони вдосконалюють свої знання в сфері інформаційних технологій та набувають аналітичних навичок.

1c95bb71-db18-491c-8b04-d7030e38213a– Розкажіть про досягнення Ваших курсантів?

– Практика залучення курсантів до роботи Центру моніторингу кіберпростору та системне направлення їх до практичних підрозділів дає позитивні результати. Так, за останні 2 роки курсанти саме з цього Центру посіли два 1-х місця в конкурсі наукових робіт системи МВС України в номінації «Інформаційні технології та кібербезпека».

– Чи мають можливість курсанти після закінчення університету працювати в підрозділах кіберполіції?

– В університеті є практика проведення тестування наших курсантів та студентів співробітниками Департаменту кіберполіції, за результатами якого вони мають можливість працювати в практичних підрозділах Національної поліції України.

– Чи допомагають курсанти поліції в розкритті реальних злочинів?

– Головним завданням Центру моніторингу кіберпростору є виявлення незаконного контенту в мережі Інтернет з наступним повідомленням працівників поліції. Так, в минулому році за інформацією нашого курсанта було затримано особу, яка знаходилась у всеукраїнському розшуку більше 10 місяців.

65aee6f5-7a44-4f36-bba9-e3edb998bfed

8251230e-ee3c-4545-aef2-d8114b01cff3