• Українська
  • English
×

Міжнародна регіональна конференція в ОДУВС

img_0704Сьогодні, 24 червня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ розпочала роботу Міжнародна регіональна конференція на тему: «Злочинність на ґрунті ненависті проти ромів як виклик для сил Національної поліції», яка триватиме два дні.

img_0734З вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор університету доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук, який відзначив: «Зміна ставлення до вразливих груп, укорінення усталеної атмосфери толерантності є однією з пріоритетних задач Національної поліції України, без рішення якої викорінити злочини на ґрунті ненависті буде просто неможливо, як з боку суспільства, так і з боку Національної поліції. Очевидна наявність проблем щодо злочинів ненависті проти ромів в Україні, яка вимагає особливої уваги з боку правоохоронних органів».

img_0800«Маємо надію, що вирішенню означених питань сприятимуть наукові здобутки та пропозиції, висловлені під час роботи конференції, що стане підґрунтям у розвитку національного законодавства та формуванні єдиної правоохоронної практики», – додав Іван Катеринчук, побажавши всім учасникам конференції цікавих дискусій та плідної роботи.

img_0781Конференція має на меті обговорення питань адекватного реагування поліцією на злочини на ґрунті ненависті у відповідності до стандартів Ради Європи. Завдання охоплюють стратегії запобігання злочинам на ґрунті ненависті (у тому числі спільну охорону порядку поліцією та громадськістю і медіацію), практичні семінари з виявлення та розслідування злочинів на ґрунті ненависті та судового розгляду справ про злочини на ґрунті ненависті національними судами та Європейським судом з прав людини.

img_0706У заході беруть участь:

– Олена Литвиненко, заступник голови Офісу Ради Європи в Україні;

– Халвард Галвард, голова Департаменту антидискримінації Ради Європи;

– Віталій Свічинський, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації;

– генерал Яна Маскарова, перший віце-президент поліції Республіки Словаччини;

– Аврора Аілінкай, заступник керівника відділу з питань ромів та мандрівників Ради Європи,

img_0808а також більше ста представників і представниць правоохоронних органів Великобританії, Франції, Іспанії, Греції, Сербії, Словаччини, Румунії, Молдови та України.

Розкриваючи проблематику заходу, заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко зазначила: «Конференція спрямована на обговорення досвіду і практики, а також пошук ефективних механізмів для забезпечення своєчасного і адекватного реагування правоохоронних органів на злочини, вчинені на ґрунті ненависті, у відповідності до стандартів Ради Європи. Сподіваюся, що цей захід сприятиме подоланню викликів, які стоять перед поліцією, щодо виявлення та належного розслідування злочинів проти ромів у Молдові, Словаччині та Україні, зокрема після численних погромів ромських поселень, що мали місце в різних містах України у 2018. img_0845Сьогоднішня Конференція доповнює ту діяльність, яку здійснює РЄ в Україні в рамках Плану дій РЄ для України на 2018-2021 роки, насамперед в межах проекту Ради Європи «Захист прав національних меншин, включаючи ромів, та мов національних меншин».

img_0855Разом з цим, Олена Литвиненко висловила слова подяки за гостинність, допомогу і підтримку в організації заходу ректорові Одеського державного університету внутрішніх справ генералу поліції третього рангу Івану Катеринчуку та відмітила: «Університет є одним з партнерів Ради Європи в Україні, з яким ми почали співпрацю нещодавно в межах проекту, який реалізується в Україні щодо захисту прав національних меншин, і зовсім скоро цей університет буде поки що єдиним в Україні, спільно з яким ми розпочнемо підготовку навчальних курсів щодо толерантності та захисту прав національних меншин – ромів».

img_0833Теми, які сьогодні розглядалися на конференції, стосувалися боротьби проти злочинів на ґрунті ненависті перед національними судами та Європейським судом з прав людини; Прецедентного права Європейського суду з прав людини щодо злочинів на ґрунті ненависті проти ромів та стану його виконання; Впровадження стандартів Ради Європи на практиці тощо.

img_0906Разом з цим, увазі присутніх було представлено виступи Петра Торака, колишнього офіцера поліції Кембріджширської поліції (Великобританія), консультанта у сфері інклюзивної освіти та взаємодії з ромськими громадами; Миколи Юрченка, представника жертв ромів, які постраждали від нападу 23 червня 2018 року у Львові, а також презентовано Посібник Міжкультурних міст щодо поліцейської діяльності в громадах, автором якого є Девід Абанадес, правоохоронець (Іспанія).

Наразі робота Міжнародної регіональної конференції на тему: «Злочинність на ґрунті ненависті проти ромів як виклик для сил Національної поліції» триває.

img_0682 img_0699 img_0712 img_0750 img_0751 img_0793 img_0797 img_0812 img_0818 img_0827 img_0830 img_0835 img_0836 img_0846 img_0848 img_0851 img_0852 img_0853 img_0861 img_0862 img_0863 img_0869 img_0871 img_0883 img_0888 img_0922img_0856