Міжнародна курсантсько-студентська науково-практична конференція

29 березня 2018 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ кафедрою цивільно-правових дисциплін спільно з кафедрою цивільного права та процесу Львівського державного університету внутрішніх справ було проведено Міжнародну курсантсько-студентську науково-практичну конференцію «Проблемні питання правоохоронної та правозахисної діяльності в контексті євроінтеграційних тенденцій».

Згідно заявленого інформаційного листа щодо проведення Міжнародної курсантсько-студентської науково-практичної конференції на адресу кафедри цивільно-правових дисциплін факультету № 2 ОДУВС надійшло понад 80 доповідей курсантів та студентів, що представляють закордонні навчальні заклади (Академія поліції Азербайджанської Республіки, Брестський державний  університет імені О. С. Пушкіна (м. Брест, Республіка Білорусь), Барановічського державного університету (м. Барановічі, Республіка Білорусь)), а також навчальні заклади України, а саме: Національна академія внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Навчально-науковий інститут права та психології НУ «Львівська політехніка», Академія адвокатури України, Університет державної фіскальної служби України, Запорізький національний університет, Херсонський державний університет, Харківський національний університет внутрішніх справ.

В рамках проведення профорієнтаційних заходів у роботі конференції взяли участь учні Одеського економічного ліцею.

За результатами проведення конференції визначені наступні перспективні напрями наукових досліджень:

– розвиток права інтелектуальної власності в законодавстві Європейського союзу;

– актуальні питання встановлення правової основи діяльності ЗВО системи МВС;

– проблеми правового захисту поліцейського під впливом зовнішніх факторів;

– проблеми реформування правоохоронних органів в Україні на шляху до євроінтеграції;

– взаємодія правоохоронних органів у міжнародному аспекті;

– природа та застосування електронних доказів у цивільному судочинстві;

– міжнародне законодавство з питань вручення судових та позасудових документів особам, що знаходяться за кордоном;

– розвиток сучасних сімейних відносин та їх захист у контексті євроінтеграційних процесів;

– таємниця усиновлення: особливості забезпечення на національному та міжнародному рівні;

– правовий захист прав та свобод біженців;

– відшкодування збитків, завданих населенню в ході проведення антитерористичної операції.