Лекція з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Днями серед курсантів 2-го курсу факультету № 3 Одеського державного університету внутрішніх справ проведено тематичне лекційне заняття з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Інтеграція до європейських і євроатлантичних структур є стратегічним курсом зовнішньої та внутрішньої політики сучасної України. Насамперед ідеться про її повноцінне входження до західної цивілізації шляхом вступу у взаємопов’язані міжурядові та наднаціональні об’єднання ― Організацію Північноатлантичного договору (НАТО) і Європейський Союз (ЄС), які перебувають на вістрі світового прогресу з усіх точок зору.
Так, начальником відділу міжнародного співробітництва Ольгою Ковальовою та викладачем кафедри теорії та історії держави і права Наталією Проданець проведено лекцію, під час якої курсантів ознайомлено з перспективами розвитку європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Слід зазначити, що європейська інтеграція України відповідає життєвим інтересам українського народу, оскільки зміцнює безпеку держави та позитивно впливає на відносини України з іншими державами, підвищує рівень гарантій політичної незалежності України, сприяє зміцненню міжнародного авторитету України, створює передумови для повноцінної участі України в міжнародному розподілі праці та доступу до зовнішніх ринків, сприяє забезпеченню гарантій верховенства права, дотриманню прав людини, розвитку громадянського суспільства й демократії, побудові соціально орієнтованої ринкової економіки. Успішна реалізація державної політики європейської інтеграції можлива лише за умови її стабільної підтримки більшістю українського суспільства.
НАТО здійснює програми міжнародних обмінів, пов’язані з важливими для Альянсу та його партнерів науковими та екологічними проблемами. Згадані програми забезпечують підтримку наукових досліджень високого рівня, сприяють розвиткові національних науково-технічних ресурсів та багато іншого.
Отже, подальші інтеграційні перспективи України, її майбутнє як суверенної держави найбільше залежать від самого українського суспільства та його спроможності забезпечувати ефективну реалізацію національних інтересів у контексті об’єктивних процесів розвитку.
На сучасному етапі можемо констатувати наявність стагнаційних елементів у взаємовідносинах України з НАТО і ЄС.