Курсанти провели рейд місцями з рекламою наркотиків

06 листопада курсанти Одеського державного університету внутрішніх справ провели незвичайний рейд місцями з рекламою наркотиків. Після того, як моніторингова група зафіксувала й відправила в поліцію настінні графіті, що рекламують канали незаконного обігу наркотичних речовин, курсанти зафарбували їх, але до справи підійшли творчо. Заздалегідь були підготовлені трафарети з символічними для Одеси тваринами — дельфінами й котами. За допомогою трафаретів і фарби на стінах з рекламою наркотиків з’явилися силуети цих тварин.

img_2609Ця акція викликала широкий громадський резонанс і жвавий інтерес серед засобів масової інформації. Але ця локальна акція – тільки початок нового витка боротьби з наркотрафіком. За підсумками рейду ректор Одеського державного університету внутрішніх справ Іван Катеринчук розповів присутнім, що зараз готується до випуску додаток для смартфонів, який дозволить підключитися до боротьби всім бажаючим одеситам.

img_2667«Це повністю розробка університету. За моєю ініціативою в університеті була створена дослідницька лабораторія, що займається також питаннями незаконного обігу наркотичних речовин. На сьогодні ми підготували до виходу мобільний додаток «Наркоінфо», який буде доступний усім, хто має телефони на базі IOS та Android. Усі правоохоронці та громадяни  зможуть ним користуватись. img_2641Цей додаток буде інформувати городян, що є наркотиками, як вони виглядають і які наслідки після їх вживання. Також буде інформація про відповідальність. Але головне, що кожен громадянин зможе сфотографувати та відправити в два кліки фотознімок з місця, де є ця реклама. Знімок миттєво потрапляє до правоохоронців – це забезпечить найшвидшу реакцію. Ми плануємо запустили онлайн-версію через два тижні, а повною мірою додаток запрацює після Нового року» – розповів ректор.

img_2653Ректор університету внутрішніх справ вважає, що поліція також може долучатися до зафарбовування графіті, як сьогодні на власному прикладі показали курсанти.

img_2620«Я в 1996 році навчався в Будапешті в академії ФБР. Нам читав лекцію пан Грінберг, шеф поліції з США, Чарлстон. Вони також говорили про проблему графіті. Влада вирішила, що це проблема поліції і в поліції створили спеціальні підрозділи. Патрульні доповідали кожного ранку, де з’явилися нові графіті, а підрозділи виїжджали й замальовували ті графіті. Таким чином, присутність поліції відчували всюди».

Іван Катеринчук зазначив, що кожен має досить мотивації, аби залучитися до боротьби з наркотрафіком – адже всі ми маємо рідних та близьких:

«Ми маємо дітей, друзів, рідних. Ми б не хотіли, щоб хтось став наркоманом, почав вживати. І ми можемо робити те, що нам доступно. Що буде доступно простим громадянам з цим додатком до телефону? Дістав телефон, зробив знімок, відправив у правоохоронні органи, де з цим професійно розберуться».