Курсанти ОДУВС відвідали виставку «Військово-польовий АРТ»

viber-image-jpg4361viber-image-jpg35203 липня курсанти факультету № 2 Одеського державного університету внутрішніх справ завітали на виставку «Військово польовий АРТ» до Виставкової зали Одеського історико-краєзнавчого музею.

Мета проекту – перетворити військові предмети із зони АТО на арт-об’єкти із національною символікою. Ініціатором проекту та його куратором є сержант полку «Київ» Національної поліції Павло Ротар.

Робота над проектом розпочалася ще 2014 року. Працювали над виставкою більш, як 150 митців народного декоративно-прикладного мистецтва із різних областей України, серед яких є також митці з Одещини. Серед майстрів є учасники АТО, які проходять службу безпосередньо в зоні бойових дій. Експозиція висвітлює події зони АТО крізь призму мистецтва українських художників.

viber-image-jpg1viber-image-jpg41Суть проекту полягає в тому, щоб накласти прояви українського народного мистецтва на предмети, які мають суто військове походження – амуніцію, обладнання і засоби, привезені із зони АТО.

Павло Ротар збирав ці артефакти, що пройшли горнило військових подій, будучи рядовим добровольчого особливого батальйону спеціального призначення. З кожної ротації боєць привозив їх до Києва, а звідти індивідуально направляв майстрові. В експозиції представлено понад 300 експонатів: ящики від боєприпасів, гранатомети, гільзи, технічні засоби, прапори батальйонів, фотографії бійців із передової – все це привезли із зони АТО, а майстри з усієї України перетворили їх на унікальні мистецькі витвори. Наприклад, гранатомет, розмальований яскравими квітами, або захисна каска бійця, з українським орнаментом.

«Військово-польовий Арт» є прикладом того, як сила життя, прагнення краси та гармонії пробиваються крізь жахи війни, а добро неодмінно перемагає зло.