КУРСАНТИ ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ УДОСКОНАЛЮВАЛИ НАВИЧКИ З НАДАННЯ ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

З 3 по 5 квітня курсанти 1-го курсу Херсонського факультету поглиблювали свої професійні (медичні) знання на базі комунального закладу «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради. Удосконалення знань поліцейських 101 та 102 навчальних взводів з дисципліни «Долікарська допомога» стало можливим в першу чергу за сприяння проректора державного університету − декана Херсонського факультету Олексія Солов’я, а також за ініціативи фахівця з протипожежної безпеки нашого підрозділу Миколи Головченка.

04-img_20190404_14450805-img_20190404_153252Керівництво закладу та науково-педагогічні працівники добре розуміють, що саме під час несення служби з охорони публічного порядку, у боротьбі із злочинністю, при застосуванні поліцейських заходів примусу трапляються випадки травмування як громадян (правопорушників, потерпілих), так і самих правоохоронців. Тому серед інших завдань поліцейських передбачено грамотне надання ними необхідної долікарської допомоги (самодопомоги) для рятування життя та здоров’я потерпілих. Саме на ці аспекти правоохоронної діяльності постійно звертається викладачами увага під час проведення занять з тактико-спеціальної підготовки, вогневої та фізичної підготовки.

Варто зазначити, що активну участь при проведенні занять брали й науково-педагогічні працівники кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки, на котрій викладається вказана навчальна дисципліна.

При проведенні бінарних занять протягом трьох днів завідувач тренінгового центру екстреної медичної допомоги Леонід Добровольський приділив достатньо уваги таким питанням, як взаємодія служб швидкого реагування в умовах проведення рятувальної операції, поняття масової травми, медичне сортування потерпілих, виявлення у потерпілого ознак життя, способи транспортування травмованої особи в залежності від видів отриманої травми, серцево-легенева реанімація, іммобілізація кінцівок при переломах, прийоми зупинки кровотеч та ін.

06-img_20190403_15100608-img_20190404_144002Успішному засвоєнню матеріалу під час проведення навчальних занять сприяло використання викладачем сучасного медичного та дидактичного обладнання − широкодіагонального телевізійного екрану та підбір тематичних відеосюжетів, спінальних дошок, шийних іммобілізаційних комірів, шин Крамера, кровоспинних джгутів Есмарха та сучасних турнікетів для зупинки крові, макетів для відпрацювання СЛР тощо.

Безумовно, курсантам найбільше сподобалося брати участь у практичній частині занять − із задоволенням тренувалися виконувати непрямий масаж серця, забезпечувати стійке положення потерпілого при наданні допомоги, транспортувати потерпілих різними способами, вилучати травмованих осіб з салону автомобіля під час скоєння ДТП тощо.

Не викликає сумніву, що курсантам пригодяться ці знання для успішного виконання ними поставлених завдань у практичних підрозділах Національної поліції, куди вони будуть направлені після завершення професійного навчання у ЗВО МВС України для подальшого проходження служби.

Тарас Вайда, Херсонський факультет